Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Ta pamięć nie zgaśnie

Ta pamięć nie zgaśnie
Najczęściej sesje zdjęciowe plenerowe wykonuje się w innym terminie niż dzień ślubu. Tylko wtedy Wasze zdjęcia będą bardziej ciekawe, oryginalne, artystyczne i niemonotonne. Również częstym motywem takiej decyzji jest po prostu to, że młodzi nie chcą pozostawiać swoich gości zbyt długo samych na sali weselnej.

Kolejnym z czynników jest swoboda i brak ograniczeń czasowych. Korzystając niekiedy z kilku miejsc plenerowych potrzeba dodatkowego czasu na przejazd, czy też dojście do właściwego miejsca. Ponadto obawa przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem sukni, też istotnym czynnikiem w podjęciu ostatecznej decyzji, do której Was namawiamy.


Doświadczenie i pasja fachowca

Zatrudniony przez Was fotograf powinien tworzyć niepowtarzalne i nietuzinkowe sesje plenerowe oraz reportaż pełny emocji i detali. Profesjonalny sprzęt i pełne zaangażowanie ze strony tego fachowca na pewno zagwarantuje Wam najwyższą jakość i wspaniałą pamiątkę na długie lata. Dlatego jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru fotografa, radzimy, aby zapoznać się z jego dotychczasowymi dokonaniami. Doświadczenie w tej branży jest bardzo mile widziane.


Gorlice na sesję ślubną

Jeśli zdecydujecie się na sesję ślubną w plenerze, to Gorlice są miejscowością, w której znajdziecie wiele ciekawych miejsc do wykonania pięknych zdjęć. Do takich miejsc należy z pewnością zespół pałacowy, w skład którego wchodzi pałac secesyjny z 1908 roku, a także piękny park krajobrazowy. Secesyjny pałac należał niegdyś do rodziny Długoszów. Na szczególną uwagę zasługuje otaczający go park z unikalnymi rzeźbami z lat 20. (m.in. Neptun na rydwanie) autorstwa Piotra Wójtowicza, oranżerią i kordegardą.


Rynek i wiele zabytków

Pozować do zdjęć można również na Rynku w Gorlicach. Szczególnie ładne zdjęcia wyjdą z zabytkowymi kamieniczkami w tle. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tutaj Kamienica Artwińskich z empirową elewacją. Fotografie ślubne można wykonać także w neorenesansowym kościele Narodzenia NMP. Fasada tej bazyliki nawiązuje do form klasycznych. W trójnawowym wnętrzu zachwycają ołtarze budowane w latach 1900-1912. W jednym z nich znajduje się, będąca przedmiotem kultu, łaskami słynąca figura ubiczowanego Pana Jezusa w Więzieniu pochodząca z XVII-XVIII w.


Szlaki turystyczne i ich piękno

Zachęcamy również do pójścia na jeden ze szlaków turystycznych. Pomysłowe zdjęcia wykonać można także chociażby na stacji PKP, co jest coraz to częściej wykorzystywanym pomysłem. Tak naprawdę miejsce jest jednym z ważnych czynników prowadzących do uświetnienia zdjęć ślubnych. Najważniejsze jest jednak to, aby podczas sesji młodzi nie myśleli o niczym innym, jak o „tu i teraz”. Tylko wtedy zdjęcia będą jedyne w swoim rodzaju.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top