Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Szyjemy suknię ślubną

Szyjemy suknię ślubną
Suknia ślubna musi być dobrze dopasowana. Trzeba się z tym zmierzyć jak najwcześniej. To jedna z ważniejszych spraw dotyczących planowania ślubu i wesela. Każda panna młoda chce przecież wyglądać perfekcyjnie w najważniejszym dniu swojego życia.

Nie tylko wybór samej sukni ślubnej, ale także jej uszycie nie jest wcale łatwym zadaniem dla przyszłej panny młodej. Przeglądając katalogi, gotowe wzory czy projekty szybko można spostrzec, że modeli, jak i propozycji jest na prawdę wiele. Mało tego suknia ślubna musi być jak druga skóra na pani młodej, dlatego jej szycie oznacza wiele przymiarek, poprawek i kombinacji, a przede wszystkim poświęcenie sporej ilości czasu.


Przynajmniej na kilka miesięcy przed

Dlatego niezależnie czy decydujemy się na zakład krawiecki, czy ekskluzywny salon sukien ślubnych, to za każdym razem musimy co najmniej pół roku przed ślubem wybrać model sukni i zacząć jej szycie. Suknie weselne szyte są przeważnie na zamówienie, rzadko zdarza się, że wchodzimy do salonu i idealnie dopasujemy suknię z wieszaka do swojej figury. Zanim będziemy mogli przyjść do pierwszej przymiarki, krawcowa musi sprowadzić materiał, dodatki, jak i opracować projekt. Warto wybrać też zakład krawiecki czy salon sukni ślubnych dobrej renomy. Możemy wpisać w internet sukienki ślub, by nie tylko przejrzeć dostępne salony, ale wyszukać fora, gdzie przeczytamy opinie i komentarze na temat poszczególnych salonów i zakładów krawieckich.


Przeróbki sukien ślubnych

Odkupiona suknia ślubna nie zawsze idealnie przylega do naszej figury, często też jest zbyt długa, albo wymaga poprawek przy dekolcie, czy rękawach. W takich sytuacjach należy dokonać niezbędnych przeróbek. Pomocy należy szukać w specjalistycznych zakładach krawieckich, których specjalnością są suknie ślubne, zarówno pod względem przeróbek, jak i szycia czy nawet projektowania.


Alternatywa za mniejsze koszty

Krawcowa bowiem musi wiedzieć, w jaki sposób suknię ślubną przerobić, by jej nie uszkodzić, albo nie zniszczyć. Przeróbki jednak nie muszą dotyczyć tylko zwężenia czy skrócenia sukni, mogą dotyczyć nadania jej świeższego wyglądu czy nowej formy. Sukienki na wesele, cechują się przepychem i dodatkami, jeśli kupiliśmy skromną sukienkę, to możemy to zmienić, dokupując do niej ciekawe dodatki, jak perełki, koronki czy tafty. Nanoszenie takich poprawek nie jest trudne, a suknie weselne po takiej korekcie zdecydowanie nabiorą świeżego blasku. Ponadto w cenie niższej, niż oferuje salon sukien ślubnych, znajdziemy sukienkę swoich marzeń.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top