Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Szczęście zawarte na fotografiach

Szczęście zawarte na fotografiach
Przed młodą parą pojawia się pytanie, gdzie udać się na wymarzoną sesję ślubną. A dzisiejszych czasach większość decyduje się na zdjęcia ślubne w plenerze. Czasem wystarczy tylko odrobina wyobraźni, by mieć zdjęcia inne niż wszystkie, bo wyjątkowe miejsca są w każdej miejscowości.

Pozować do zdjęć można dosłownie wszędzie – na placu zabaw, w stadninie koni, na torach kolejowych, na lotnisku, w skansenie, na boisku, w lesie i wielu innych miejscach. Najważniejsze, by tło zdjęć było niejako odzwierciedleniem tego, czym na co dzień się pasjonujecie. Dlatego fani sportu mogą zrobić kilka zdjęć na boisku czy hali sportowej. Z kolei miłośnicy przyrody pójdą do pięknych ogrodów, do lasu czy na przestrzenną polanę.


Każda para ma inne pomysły

Natomiast pary interesujące się historią wykonają zdjęcia na tle pięknych historycznych budowli, pomników i figurek. Warto odpowiednio przygotować się do tych zdjęć, które za kilkanaście lat będą oglądać Wasze dzieci, nowi i starzy znajomi oraz rodzina. Warto pamiętać, że niezwykle istotnym elementem, prowadzącym do wykonania niezwykłej urody zdjęć, jest wybór fotografa. Duże doświadczenie i uznana renoma na rynku są gwarancją na zawsze świetny efekt w postaci doskonałych zdjęć. Dlatego zanim podejmiecie ostateczną decyzję, dobrze ją przemyślcie. Później już nie będzie czasu, aby dokonać roszady na tym jakże ważnym stanowisku.


Ciężkowice - malownicze plenery

Legendy głoszą, że założycielem Ciężkowic był Cieszko, stryj Mieszka I, wędrujący wraz ze swą drużyną przez Małopolskę. Na pewno ten temat interesuje miłośników historii, dla których przygotowaliśmy kilka miejsc, gdzie warto wybrać się w celu wykonania pięknych zdjęć ślubnych. Na pewno można udać się do neogotyckiego kościoła, dawniej pod wezwaniem św. Andrzeja, w 2003 roku przemianowanym na Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego. Znajduje się w nim cudowny obraz Chrystusa Miłosiernego "Ecce Homo", podarowany miastu przez papieża Innocentego XI. Zdjęcia wykonane na tle tego obrazu będą na pewno wspaniałą pamiątką ślubną, do której często będziecie wracać.


Ratusz i pobliski rezerwat

Ciekawym miejscem do zrobienia fotografii ślubnych jest również klasycystyczny ratusz na rynku. Znajduje się tam między innymi posąg patrona miasta - świętego Floriana. Zdjęcia można również wykonać obok licznych przydrożnych kapliczek czy drewnianych domów. Z charakterystycznymi podcieniami. Wymieniając ciekawe miejsca Ciężkowic nie sposób pominąć „Skamieniałego miasta”, czyli rezerwatu przyrody nieożywionej. Rezerwat rozciąga się od dna doliny Białej po szczyt wzgórza Skała. W pobliżu znajduje się niewielki wodospad, na tle którego możecie wykonać kilka ślubnych fotografii. Życzymy Wam udanego przyjęcia, a także niezapomnianej na bardzo długo sesji ślubnej!

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top