Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Symboliczne przejście na nową stronę życia

Symboliczne przejście na nową stronę życia
Współczesna fotografia ślubna to bardzo rozwinięta gałąź usług związanych z całą machiną ślubno-weselną. Fotografowie prześcigają się w innowacyjnych pomysłach by przyciągnąć klienta. Liczą się umiejętności i jakość wykonanych zdjęć, a coraz rzadziej Pary Młode kierują się finansami. To będzie przecież pamiątka na długie lata, którą wezmą w dłoń potomni i będą podziwiać piękno tamtych chwil.

Niemal standardem w pakiecie ślubnych zdjęć stały się sesje plenerowe. To forma, która wyewoluowała z fotografii studyjnej. Ta jednak okazała się z czasem zbyt sztywna i uznano ją za formę krępującą i ukazującą nienaturalne oblicze Młodej Pary. Nowożeńcy wolą obecnie wybrać spontaniczność i udać się w plener.


Fotograf zrealizuje wasze pomysły

Dobrze gdy mamy swoją koncepcję tych fotografii i przekażemy ją naszemu fachowcowi. Gdy nie mamy pomysłu, to ten z pewnością znajdzie dla nas coś odpowiedniego. Nie mniej jednak najistotniejszą kwestią jest dobór ciekawego miejsca, a tych nie brak w mazowieckim Wyszogrodzie.


Miasteczko z piękną zabudową

To miasteczko przede wszystkim obfituje w zabytki architektoniczne. Takie tło jest bardzo często spotykane w albumach ślubnych, ale to przecież od naszej kreatywności zależy jak spożytkujemy potencjał tej przestrzeni. Dumą Wyszogrodu jest Kościół Świętej Trójcy, który został wybudowany w XVIII w. przez architekta pomorskiego Samuela Fischera. Kościół zbudowany jest w stylu późnobarokowym, a fasadę kościoła wieńczą dwie smukłe wieże. We wnętrzu na uwagę zasługuje neobarokowy ołtarz z II połowy XIX w. Innym obiektem sakralnym wartym uwagi jest z pewnością kościół Matki Boskiej Anielskiej. Zbudowany został w stylu barokowym, posiada zabytkowy ołtarz, nawy, późnogotyckie prezbiterium. Ołtarz główny posiada ciekawą rzeźbą pelikana, który karmi młode.


Inne szczególne obiekty i miejsca

Ponadto obiektyw fotografa chętnie pomuska barokowy budynek klasztorny z 1684 roku. Ponadto ulice miasteczka obfitują w zabytkowe kamienice z XIX wieku, które mogłyby stać się interesującym tłem pleneru. Pięknym miejscem jest też Góra Zamkowa. To miejsce gdzie we wczesnym średniowieczu stał zamek, a zarazem stanowisko archeologiczne. Z pamiątek odległej przeszłości można odnotować grodzisko z VII-XI w. otoczone wysokim wałem zniszczonym od strony rzeki, położone na zachód od centrum miasta, przy granicy z wsią Drwały, na cyplu na krawędzi wysokiego brzegu Wisły. Ciekawym motywem byłaby też fotografia przy starym moście w Wyszogrodzie, który niegdyś był najdłuższa budowlą tego typu w Europie. Nieopodal stoi nowy most. Na nim Para Młoda mogłaby wykonać symboliczne zdjęcie, które wskazywałoby przejście na nową stronę życia.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top