Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Suknia ślubna nowa czy używana?

Suknia ślubna nowa czy używana?
W wielu miejscach znajdują się komisu i wypożyczalnie sukien ślubnych. Czy to dobra alternatywa w stosunku do wyboru nowej sukni? Przedstawiamy jak to wszystko wygląda w praktyce. Sprawa wyboru jest ważna dla wielu pań.

Używane suknie ślubne można odkupić nie tylko na aukcjach internetowych, z ogłoszenia w gazecie, ale także w komisie. Taki komis sukien ślubnych, jest o tyle lepszą alternatywą, że daje możliwość nie tylko przymiarki sukni ślubnych, ale wyboru spośród wielu różnych modeli. Nie różni się on pod tym względem wiele od salonu sukien ślubnych, prezentując różne modele i projekty. Suknie weselne są jednak dobierane są idealnie dla przyszłej panny młodej.


Pomocna praca krawcowej

Dlatego często w komisach sukni ślubnych jest też krawcowa, która dokona dla nas niezbędnych poprawek, skróci suknie na długości, czy dopasuje ją bardziej do talii. Komis sukien ślubnych, jest też często wypożyczalnią. Oznacza to więc, że sukni nie musimy kupować na własność, a możemy ją wypożyczyć tyko na czas wesela, co zdecydowanie jest najniższym kosztem, w przypadku dobrania sukni ślubnej. Nie musimy się też martwić, że taka suknia ślubna z komisu nie będzie modna, albo nowoczesna, tam bowiem znajdziemy wiele ciekawych kreacji i z pewnością dobierzemy coś dla siebie.


Wypożyczamy sukienkę ślubną

Sukienki ślubnej wcale nie musimy kupować, możemy ją także wypożyczyć. Wypożyczalnia sukien ślubnych jest bardzo dobrym miejscem, dla przyszłej pani młodej, przeważnie bowiem można tam znaleźć bardzo ciekawe i piękne kreacje, odpowiednie zarówno na skromną, jak i balową uroczystość. Suknia ślubna w zakupie bowiem jest bardzo drogą inwestycją, zwłaszcza jeśli planujemy dodatkowo poprawiny, albo chcemy iść w innej sukience do ślubu, a w innej być na uroczystości.


Suknie są zawsze czyste

Często też taką wypożyczalnię prowadzi salon sukien ślubnych, który odkupuje sukienki, albo wypożycza własne, uszyte, nie tylko z ubiegłych kolekcji, ale także z najnowszych kreacji. Suknie weselne, które wypożyczamy są zawsze wyprane i wyprasowane, nie musimy więc korzystać z pralni chemicznej przed oddaniem, ważne jest jednak, by suknia nie była trwale zniszczona. Suknie warto przyjść przymierzyć nie tylko kilka miesięcy przed weselem, ale także dzień przed, gdyż w przypadku wypożyczania sukien ślubnych nie naniesiemy żadnych poprawek, ani zmian.


Znaczenie światła przy wyborze sukni ślubnej

Pamiętaj, żeby suknię ślubną oglądać w różnego rodzaju oświetleniu. Odwiedzając salon sukien ślubnych, z pewnością stoimy nie tylko przed dylematem doboru odpowiedniego fasonu, ale też koloru sukni ślubnej. Dzisiejsze kreacje ślubne prezentowane są w pełnej gamie kolorów, od białego, ecru, po oliwkę, róż czy odcienie granatu, fioletu, czerwieni lub brązu.


Rola oświetlenia

Tu jednak należy zwracać uwagę na światło. Suknie ślubne bowiem inaczej będą się prezentowały w świetle dziennym, inaczej przy oświetleniu halogenowym, a jeszcze inaczej w świetle tak zwanych jarzeniówek. Należy pamiętać, że inne światło będzie w kościele, inne w studio fotograficznym, a inne podczas uroczystości. Dlatego musimy sukienki weselne zobaczyć w kilku odsłonach. Profesjonalny salon sukien ślubnych powinien dać nam możliwość sprawdzenia tych różnic przed zdecydowaniem się na kolor i rodzaj sukni. O tym należy też pamiętać kupując sukienkę ślubną z komisu. Wypożyczana sukien ślubnych czy komis mogą nie mieć już takich udogodnień, należy więc wyjść przed salon, by sprawdzić jak kolor prezentuje się w dziennym świetle, a

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top