Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Średniowieczne zakątki Chojnej

Średniowieczne zakątki Chojnej
Tuż po zaręczynach rozpoczyna się szał przedślubnych przygotowań. Wszystkie trudne decyzje trzeba dopinać na wiele miesięcy przed tym wielkim dniem dla Pary Młodych ludzi. Fotografia ślubna to ważna dziedzina.

Także o angaż dobrego fotografa trzeba zatroszczyć się zdecydowanie wcześniej. Początkowo należy wnikliwie przejrzeć oferty różnorakich fachowców od fotografii ślubnej. Często narzeczeni decydują się na specjalistę z polecenia rodziny bądź znajomych. To najczęstsza forma zatrudniania tego typu fachowców. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, to pierwsze swoje poszukiwawcze kroki kierujemy w przestrzeń Internetu.


Spora konkurencja na rynku

Tam możemy obejrzeć portfolia fotografów. Jeżeli, któryś z fachowców wpadnie nam wyjątkowo w oko, to nie czekajmy zbyt długo tylko chwytajmy za telefon i dzwońmy. Warto jednak nie podejmować zbyt pochopnych decyzji, a umówić się jeszcze na dodatkową rozmowę „oko w oko”. Wtedy można ujrzeć szerszy wachlarz dokonań fotografa i zobaczyć jakim sprzętem posługuje się w czasie wykonywania usługi. Można też zaczerpnąć opinii na temat wybranego specjalisty. Niezbyt wiarygodne mogą okazać się fora internetowe, gdzie można natknąć się na wypowiedzi zupełnie przypadkowych osób. Lepiej poprosić samego fotografa o kontakt do ostatnich jego klientów i tam zasięgnąć informacji.


Sprawdzenie opini klientów

Jeżeli opinie będą korzystne dla fotografa, to można przejść do formalności związanych z podpisaniem umowy. Tutaj też należy wniknąć w kilka istotnych szczegółów. Na początek powinniśmy uzgodnić cenę usługi i ustalić co w jej skład dokładnie wchodzi. Trzeba dowiedzieć się ile dostaniemy odbitek i jaka będzie ilość wykonanych zdjęć. Warto też zabezpieczyć się na wypadek nieoczekiwanej absencji fotografa lub awarii sprzętu. Dobrze gdy usługodawca dysponuje drugim aparatem wysokiej klasy. Należy też ustalić konkretny termin sesji plenerowej, o ile na taką się zdecydujemy.


Właściwe wybranie plenerów

Skoro o sesji plenerowej już mowa, to ważnym czynnikiem wpływającym na jej powodzenie jest odpowiedni dobór miejsc, w których wykonane zostaną różne ujęcia. Im więcej odmiennych przestrzeni, tym bardziej urozmaicony jest nasz album ślubny. Ciekawych zakątków nie brak w Chojnej. To miasteczko w zachodniopomorskim dysponuje wieloma interesującymi obiektami zabytkowymi. Jednym z cenniejszych historycznie budynków jest piękny kościół Najświętszej Maryi Panny, którego budowę rozpoczęto w XV wieku. Charakterystycznym punktem wybijającym się na tle miasta jest przylegająca do tego kościoła dziewiętnastowieczna wieża, która wznosi się na wysokość 102,5 m.


Perłka Chojnej

Perełką miasta jest także gotycki ratusz. To arcydzieło sztuki budowlanej swoje początki ma już w XIII wieku, a dziś stanowi siedzibę Centrum Kultury. W bardzo dobrym stanie zachowały się średniowieczne obwarowania miejskie z licznymi czatowniami bramami Świecką i Barnkowką.


Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top