Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Średniowieczne uroki Białogardu

Średniowieczne uroki Białogardu
Wybór fotografa to jedna z ważniejszych decyzji jaką należy podjąć w przygotowaniach przedślubnych. Na rynku funkcjonuje wielu fachowców. Jak wybrać tego jednego, który uwieczni najważniejsze momenty tej wyjątkowej ceremonii?

W pierwszej kolejności musimy ustalić jakim budżetem dysponujemy na ten cel. Na rynku są bowiem specjaliści, którzy za swoje usługi żądają od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Podobnie jak w wielu dziedzinach życia i tutaj jakość idzie w parze z ceną. Trudno trafić na znakomitego fachowca, który za wykonanie zdjęć weźmie 500 zł. Najczęściej za takie pieniądze pracują początkujący fotografowie, którzy uczą się dopiero tego niełatwego rzemiosła. Jeśli chcemy zaoszczędzić, to musimy liczyć się z tym, że nasze zdjęcia mogą mieć pewne mankamenty. Często też zdarza się, że w rolę fotografów wcielają się uczestnicy wesela, którzy biorą na siebie odpowiedzialność za uwiecznienie ważnych chwil tego dnia. Niestety gdy przychodzi obejrzeć te zdjęcia, to okazuje się, że ich jakość jest niezadawalająca, a wujek czy kuzyn byli tak pochłonięci zabawą, że nie zarejestrowali, np. oczepin.


Koszty usługi fotografa

Aby mieć pewność, że ta cenna pamiątka była dobra jakościowo, to musimy zainwestować w fachowca z wyższej półki. Ci swoje usługi wyceniają najróżniej. Najniższą kwotą z jaką muszą liczyć się narzeczeni to ok. 1,5 tys. zł. Jak zatem znaleźć odpowiedniego fotografa? Na początek warto popytać znajomych i w rodzinie, czy nie znają jakiegoś sprawdzonego fachowca. Jeśli nie, to czas rozpocząć poszukiwania na własną rękę. Czym szybciej tym lepiej. Najlepsi w tej branży, mają zarezerwowane terminy nawet na rok przed datą wykonania usługi. Na początku poszukiwań wertujemy mnóstwo ogłoszeń, najczęściej internetowych, oglądamy portfolia i czytamy opinie na temat fotografów na różnorakiego typu internetowych forach ślubnych. Gdy mamy już kilku specjalistów na względzie, to warto przekonać się podczas spotkania w cztery oczy o jego fachowości. Jeżeli któryś z usługodawców trafi w nasze oczekiwania, to nie pozostaje nic innego, jak parafować umowę.


Sesja plenerowa - szczegóły w umowie

Przy uzgadnianiu szczegółów z fotografem, warto zapytać o szczegóły sesji plenerowej, jeżeli na takową się zdecydujemy. Z usługodawcą można ustalić już wstępną koncepcję scenariusza przebiegu sesji. Można przekazać mu kilka swoich uwag i opowiedzieć o sobie, tak by mógł on te sugestie wcielić w życie. Ważny jest także dobór odpowiednich przestrzeni dla zdjęć w terenie. Interesujących zakątków nie brakuje w Białogardzie. Szczególnie urokliwe są zabytkowe obiekty tego miasta. Perełkami architektonicznymi są z pewnością kościoły – pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z 1310 r. św. Jerzego z XIV wieku. Obiektyw aparatu przyciągają też takie obiekty jak: brama Połczyńska – zbudowana łącznie z murami miejskimi na początku XIV wieku, piwnice zamkowe z XVIII w., ratusz z pierwszej połowy XIX w, spichlerz szachulcowy i murowany z XVIII w i wiele innych, pięknych budowli.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top