Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Sposoby na blond pasemka

Sposoby na blond pasemka
Pasemka na blond włosach to najlepszy sposób, aby cała fryzura prezentowała się naturalnie i lekko. Wówczas wygląda jakby została muśnięta słońcem, a wyraz twarzy zyskuje na świeżości i promienności. W artykule podpowiadamy dlaczego warto nosić blond pasemka oraz jak je uzyskać, aby rzeczywiście wyglądały naturalnie!

Pasemka na włosach mogą przyjmować różnorodną formę. Te najbardziej naturalne przybierają postać refleksów i powinny posiadać taki sam kolor, co cała fryzura, tylko, że być utrzymane w jaśniejszym lub ciemniejszym tonie. Ten rodzaj pasemek jest najwłaściwszym bez względu na kolor i rodzaj fryzury, gdyż prezentuje się naturalnie i sprawia, że włosy wyglądają lekko i zdrowo. Jeżeli planujesz uzyskać refleksy w innym kolorze, niż cała fryzura, zdecydowanie zrezygnuj z tego pomysłu.
 

Profesjonalny wygląd

Włosy będą wyglądały na nieprofesjonalnie pofarbowane, zniszczone i odbiorą Ci dziewczęcy - młody look, zastępując go dojrzałością na pograniczu ze starością. Mało tego, gdy wyposażysz np. czarne włosy w jasnobrązowe pasemka, a co gorsze blond, sprawisz, że wraz z odrastaniem włosów, fryzura będzie prezentowała się na bardzo niezadbaną. Jeszcze gorzej, gdy to na blond włosach zapewnisz sobie ciemne refleksy, ponieważ wtedy o wiele trudniej będzie Ci się ich pozbyć.


Pasemka i refleksy najlepiej na włosach blond

Pasemka najlepiej prezentują się na włosach blond i ewentualnie rudych oraz brązowych. Pamiętaj jednak o kluczowej zasadzie, że muszą być one w takim samym kolorze, jak cała fryzura, tylko, że w jaśniejszej lub ciemniejszej odsłonie. W takiej kompozycji dodadzą fryzurze lekkości i sprawią, że będzie ona wyglądała naturalnie, a przyznasz sama - że nie ma nic gorszego, jak sztucznie prezentujące się włosy. Dodatkowo, aby pasemka estetycznie komponowały się z resztą fryzury, muszą być dobrze wykonane, ponieważ w przeciwnym razie, nawet gdy kolorystycznie idealnie będą się komponowały, nie dadzą włosom tego, co powinny.


Włosy z pasemkami

Przede wszystkim zadbaj o wysokiej jakości farby, np. farby do blond pasemek L’Oreal Paris. Produkty te pozwolą Ci uzyskać piękne pasemka, nawet gdy wykonasz je sama, w swoim domu, a w koloryzacji nie masz żadnego lub tylko niewielkie doświadczenie. Dobra farba to pierwsze wytyczne, które zagwarantuje Ci profesjonalny efekt końcowy, a jej brak sprawi, że nawet gdy wszystko wykonasz starannie, nie będziesz zadowolona z efektów. Seria wspomnianych farb jest przeznaczona zarówno do wykonania pasemek, jak i efektu ombre.
 

Trwałość efektu

Zastosowanie farby jest jednoznaczne z trwałym efektem, którego nie wszystkie kobiety są zwolennikami. Dla tych poleca się specjalne szampony, które nie zawierają amoniaku, ani innych trwale koloryzujących składników, ale delikatne substancje, które stopniowo rozjaśniają włosy. Wówczas cały efekt prezentuje się nawet subtelnie niż w przypadku zastosowania farby. Otóż farba sprawia, że refleksy są wyraźnie zaznaczone i oddzielają się od reszty włosów, z kolei takie szampony naturalnie rozjaśniają włosy, sprawiając tym samym, że na włosach znajdują się subtelnie wkomponowane rozbłyski i przejaśnienia.
 

Jeszcze jeden sposób

Trzecim sposobem na uzyskanie pasemek na włosach blond jest wykonanie kilku rumiankowych płukanek na włosach. Jednorazowa może okazać się niezbyt skuteczna, co wynika ze 100% naturalności zastosowanych składników, które mimo, że są skuteczne, to jednak działają łagodniej. Potrzebne będą Ci do tego jedynie płatki rumianku - liście i łodyga mogą pozostawić zieloną (zamiast blondu) poświatę na włosach. Białe płatki zalej wrzątkiem i pozostaw do ostygnięcia, następnie po umyciu włosów szamponem i spłukaniem piany, polej je przygotowaną płukanką. Kilkukrotne wykonanie takiego zabiegu sprawi, że Twoje włosy nie tylko staną się naturalnie jasne, ale też zdrowsze!

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top