Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Sposób na zachowanie wspomnień

Sposób na zachowanie wspomnień
Ludzka pamięć to mechanizm zawodny. Po upływie wielu lat próbujemy zrekonstruować ważne wydarzenia naszego życia, ale jakoś nie możemy wygenerować w pamięci oczekiwanych obrazów. Cóż wtedy czynimy? Sięgamy po album ze zdjęciami, który zrzuca grubą warstwę zapomnienia i pozwala na nowo przeżywać szczęśliwe chwile, np. dzień ślubu i wesela.

Aby udokumentować dzień ślubu, Para Młoda angażuje fachowego fotografa. Na ogół zdjęcia takie stanowią formę reportażową, ukazującą chronologiczny „przebieg zdarzeń”. Wykonujący zdjęcia od poranka śledzi każdy krok Panny Młodej. Ujmuje w kadr jej przygotowania, od zrobienia makijażu, poprzez wizytę u fryzjerki, po przybranie sukni. Następnie utrwala błogosławieństwo w domu Panny Młodej, ceremonię zaślubin w kościele, pierwszy taniec, krojenie tortu, toasty i oczepiny. Młode Pary często wybierają się na sesje plenerowe, które już na stałe wdarły się w albumy ślubne. Popularność pleneru wynika z faktu, że są to zdjęcia luźne, pozbawione dyscypliny związanej z fotografią studyjną.


Swoboda i luz mają wpływ na udaną sesję ślubną

Urok zdjęć plenerowych tkwi w swobodzie i lekkości jaką może wykazać się Młoda Para. Świeżo upieczeni małżonkowie nierzadko decydują się na coś, co uczyni ich zdjęcia wyjątkowymi. Skaczą w tym celu na bungie czy ze spadochronem, nurkują pod wodą, albo fotografują się na szczycie wieżowca – a wszystkie te ekwilibrystyczne zdjęcia wykonują w pełnej garderobie ślubnej. Często zdarzają się pomysły spontaniczne, które rodzą się w ułamku sekundy. Możemy przecież przejeżdżać obok wysypiska śmieci i nagle wpaść na pomysł, aby właśnie wykonać kilka fotografii. Tło surowe i zewsząd niepasujące do konwencji... ale może łamanie konwencji może stać się motywem przewodnim takich zdjęć? Panna Młoda może np. zasiąść za kierownicą ogromnego spychacza, a Pan Młody zajmie stanowisko na łyżce urządzenia i tak wykonane zdjęcia mogą stać się niepowtarzalną pamiątką.


Zdjęcia związane z parą młodą osobiście

Jest oczywiście i drugi biegun temperamentów Młodej Pary. Romantycy wybierają na ogół miejsca związane z pierwszym spotkaniem i pocałunkiem, inni sfotografują się w zacisznej knajpce, albo na ławce w parku. Popularne są sielskie ujęcia na łonie natury. Często tłem ślubnych ujęć stają się ulice miast. Tam nie brak ciekawych, często zabytkowych obiektów.


Mirosławec - przykłady ciekawych plenerów

W Mirosławcu leżącym w województwie zachodniopomorskim znajda się zakątki, które mogłyby stać się tłem zdjęć ślubnych w plenerze. W pobliżu miasteczka znajduje się jezioro Korytnickie, rzeka Korytnica, więc miłośnicy wodnych przestrzeni z pewnością zadowolą się tym miejscem. Ulice miasta także skrywają wiele ciekawych miejsc. Takim z pewnością jest Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, który został wzniesiony w 1721 r. Znakomicie prezentują się też cenne historycznie zabudowania, przy ulicach Kościelnej i Wałeckiej. Przy ulicy Wolności znajduje się zaś zabytkowy spichlerz. Warto też poświęcić swój czas na zdjęcia przy majdanie zamkowym z ok. 1375 r., który otoczony jest mokrą fosą z reliktami średniowiecznego zamku i barokowego zespołu pałacowo-parkowego.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top