Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Słupsk – świątynie na ślub?

Słupsk – świątynie na ślub?
Przed Wami jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu – ślub i wesele. Macie dużo szczęścia, że mieszkacie w Słupsku – chociażby z tego względu, że niewielka odległość, jaka dzieli Was od morza. W Słupsku są też piękne kościoły – jest zatem w czym wybierać!

Zwykle uroczystości zaślubin odbywają się w kościele parafialnym panny młodej. Obecnie jednak coraz częściej młodzi decydują się na ślub w innym kościele – czasami ze względu odległości, jaka dzieli go od sali weselnej. Wy także możecie wybrać ten kościół, który najbardziej Wam się podoba czy też jest Wam szczególnie bliski. Przy ulicy Armii Krajowej znajduje się kościół Najświętszego Serca Jezusowego (przez mieszkańców Słupska nazywany „kościołem na górce”). Ta ceglana świątynia cieszy się sporym powodzeniem wśród narzeczonych – zapewne m.in. dzięki temu, że usytuowana jest w malowniczym miejscu – na wzniesieniu. Sprawia to, że jego wieża jest widoczna niemal z każdej części miasta.
 

Inne słupskie kościoły

Kościół św. Maksymiliana znajduje się przy ul. Piłsudskiego. Jest stosunkowo nową budowlą. Kolejna nowoczesna świątynia – św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny zlokalizowana jest przy ulicy Szczecińskiej. Pozostałe kościoły to: NMP Królowej Różańca Świętego (ul. Dominikańska), św. Jacka (ul. Kościelna), św. Jana Chrzciciela (ul. Piastów), św. Pawła Apostoła (ul. Boh. Westerplatte), Św. Rodziny i św. Judy Tadeusza (ul. Grottgera), św. Jana Kantego (ul. Leśna), św. Faustyny Kowalskiej (ul. Konarskiego). Bez względu jednak na to, gdzie odbędzie się uroczystość, będzie ona dla Was wielkim wydarzeniem.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top