Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Ślubny plener z profesjonalistą

Ślubny plener z profesjonalistą
Ludzka pamięć to ulotna materia. Po latach ważne obrazy w naszej głowie zasnuwa gęsta mgła, która może rozproszyć się tylko jedną metodą. Remedium na te bolączki znajduje się w albumach, gdzie dumnie spoczywają pamiątki przeszłości z w postaci fotografii.

Te po długich latach dają nam rozkosz rozpamiętywania najprzyjemniejszych momentów w naszym życiu. Chwilą, którą chcielibyśmy zapamiętać po wsze czasy jest z pewnością dzień ślubu. Dlatego tak istotne jest zatrudnienie odpowiedniego fotografa, który wprawnym okiem profesjonalisty uchwyci wszystkie najważniejsze momenty tych uroczystości.


Jakość związana jest z ceną

Zatrudnienie dobrego fotografa to nie jest łatwa sprawa. Na ogół robiący zdjęcia na ślubach kolejne zlecenia podejmują z polecenia znajomych bądź rodziny Pary Młodej. Gdy jednak ci nie przypadną nam do gustu, albo nie mają wolnego terminu to wyruszamy na „łowy” samodzielnie. Na ogół pierwsze kroki poszukiwawcze kierujemy w przestrzeń internetu. W „sieci” nie brakuje ofert najróżniejszych fachowców. Na ich witrynach możemy obejrzeć portfolia, które będą dla nas pierwszą podpowiedzią. Z pewnością nie będzie tak, że od razu na podstawie tylko tych obserwacji zatrudnimy fotografa. Na pewno wpadną nam w oko dokonania kilku specjalistów. Jeżeli szukamy fotografa cenionego na rynku, to musimy się liczyć z wydatkiem powyżej 2 tys. zł.


Po selekcji spotkanie osobiste

Z wyselekcjonowanymi wstępnie fachowcami powinniśmy się spotkać osobiście. Pamiętajmy, że fotografowie z najwyższej półki, terminy swoich usług mają często zarezerwowane nawet na najbliższy rok. Poszukiwania te więc warto rozpocząć nawet z rocznym zapasem. Podczas osobistego spotkania powinniśmy poprosić o szerszą gamę zdjęć, by móc się utwierdzić w przekonaniu, że fotograf nie mamił nas tylko swoimi najlepszymi obrazami. Poprośmy też o kontakt do jego poprzednich klientów, by ich zapytać o ostateczną opinię na temat wykonanej usługi. Gdy planujemy sesję plenerowa, to wnikliwie przypatrzmy się zdjęciom tego typu. Przemyślmy czy styl fachowca nam odpowiada i czy jego pomysły moglibyśmy zaadoptować na swoje potrzeby.


Właściwy wybór przestrzeni

O powodzeniu sesji plenerowej decydują często odpowiednio dobrane tła. Fotografowie w Wyśmierzycach mogliby zabrać swoich klientów na zdjęcia przy zabytkowych i jakże urokliwych obiektach. I tak na uwagę obiektywu aparatu fotograficznego zasługuje bez wątpienia miejscowy kościół z połowy XIX wieku, organistówka z tego samego stulecia i pochodząca z tego samego okresy drewniana dzwonnica. Wyśmierzyce leżą u brzegu rzeki Pilicy. Tutaj można pokusić się o sesję wodną, jeżeli aura na to zezwoli, bądź jest możliwość zaaranżowania sielskiej scenki Pary Młodej płynącej łódką.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top