Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Ślubny plener w Dębnie

Ślubny plener w Dębnie
Sesja plenerowa to ostatnio bardzo popularna forma fotografii ślubnej. Już nie zdjęcia studyjne są na świeczniku, lecz te wykonane na otwartej przestrzeni. Młode Pary mogą w czasie takiej sesji pokazać swoje –prawdziwe oblicze.

Ponadto obrazy te są o wiele żywsze i wręcz kipią energią. Spontaniczność i uśmiech, to siła tych fotografii. Istotnym czynnikiem, który wpływa na powodzenie zdjęć w plenerze jest odpowiednio dobrana koncepcja i tło sesji. Jeśli nie mamy żadnego pomysłu na „plener”, to z pewnością fotograf będzie miał coś interesującego w zanadrzu. To jednak mają być nasze zdjęcia, które podstana w naszej pamięci i albumach na dziesięciolecia. Warto więc wcześniej zastanowić się jak chcielibyśmy je zaaranżować. Niektóre Pary Młode, np. wykorzystują swoje pasje jako motyw przewodni sesji plenerowej. I tak nie raz widzimy zdjęcia ślubne na boisku piłkarskim, w kinie czy nawet pod wodą. Pomysłów na sesję jest całe mnóstwo. Czasami wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, by dostrzec jakąś interesującą przestrzeń.


W Dębnie o ciekawe miejsce nie jest trudno

Ciekawych miejsc dla wykonania kilku ujęć ślubnych nie brakuje w Dębnie. W mieście tym na uwagę obiektywu fotografa zasługuje obiektów. Mogą one stać się ciekawym tłem pamiątkowych zdjęć ślubnych. I tak warto udać się pod kościół p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, secesyjne kamieniczki przy ul. Armii Krajowej, wille przy ul. Słowackiego i ul. Mickiewicza, budynek Biblioteki Publicznej, fragment fosy i zabytkową zabudowę przy ul. Grunwaldzkiej. Dębno ma także wiele walorów naturalnych, jak choćby jeziora Lipowo i Duszatyń, nad którymi pora letnią można pokusić się o ślubną sesję wodną.


Intrygujące zakątki

Warto przejechać kilka kilometrów, by zobaczyć XVIII-wieczny park w Barnówku, który skrywa tak samo leciwe stawy rybne i ruiny pałacu. W pobliskich Cychrach swoim majestatem kusi p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika wybudowany przed 1250 r. Także wieś Dargomyśl ma do zaoferowania udającym się na sesję kilka atrakcyjnych miejsc. Warte fatygi są młyn wodny i elektrownia wodna, które wybudowane są w południowej części wsi, nad rzeką Myślą oraz kościół p.w. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych z XIII w. Ponadto w pobliskim Dębnie Dolsku znajduje się tu kompleks parkowo – pałacowy z XVIII w., a w nim ruiny dużego murowanego pałacu, zbudowanego w formie neogotyku. Park utrzymany jest w stylu angielskim. W gminie Dębno wiele intrygujących zakątków skrywa wieś Smolnica. Sesja w tej miejscowości mogłaby się odbyć w XIX wiecznym parku pałacowym. Na jednym ze wzniesień znajduje się piękny pałac z początku ub. stulecia.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top