Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Ślubny dylemat fotograficzny

Ślubny dylemat fotograficzny
Sesja w studio gwarantuje nam pewną jakość zdjęć i dopracowanie każdego, choćby najmniejszego detalu do perfekcji. Niewiele jednak jest ducha i ekspresji w takich pozach. Więcej naturalności wyzwala sesja plenerowa.

Mimo swojej barwnej spontaniczności jest skazana na łaskę aury, która w zaplanowanym przez nas terminie może okazać się kapryśna. Ta nieprzewidywalność ma jednak swój urok i młode pary coraz częściej decydują się właśnie na taką formę utrwalenia swojego szczęścia.


W Węgrowie pomysłów nie zabraknie

Interesujących miejsc na odbycie sesji plenerowej nie brakuje w Węgrowie. Ta wiekowa miejscowość obfituje w niespotykana ilość pięknych, zabytkowych obiektów. Jeśli chodzi o budynki sakralne to szczególnie intrygująco prezentuje się Bazylika mniejsza Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz świętych: Piotra, Pawła, Andrzeja i Katarzyny. Pierwotnie gotycki kościół parafialny z XVI wieku, od 1558 roku świątynia kalwińska, w latach 1565-1592 w posiadaniu zboru braci polskich. W 1630 roku odzyskana przez katolików. W latach 1707-1839 pod opieką zakonu bartolomitów. W latach 1703-1706 kościół został przebudowany w stylu barokowym przez Carlo Ceroniego i Jana Reisnera według projektu Tylmana z Gameren Wnętrze świątyni bogato zdobione w stylu barokowym polichromiami i freskami Michała Anioła Palloniego z lat 1707-1708 wykonanymi w duchu kontrreformacji oraz obrazami Szymona Czechowicza. W zakrystii kościoła kolekcja portretów dostojników kościelnych oraz Lustro Twardowskiego. Lustro to owiane jest wieloma legendami i fotografia na jego tle może mieć wymiar symboliczny.


Wiele więcej możliwości

To mazowieckie miasto może pochwalić się także innymi zabytkowymi obiektami. Jednym z nich jest Dom Gdański. Dawny zajazd z XVIII wieku, usytuowany przy rynku miejskim. Zbudowany w stylu barokowym z mansardowym dachem. Także Urząd Stanu Cywilnego w Węgrowie mieści się w budynku o bogatej historii. Jest to obiekt późnorenesansowy, w którym przed wiekami mieściła się siedziba drukarni ariańskiej. Na tło sesji znakomicie nadaje się też drewniana zabudowa ulic tego miasta. Stanowi ją kilkadziesiąt parterowych domów z XVIII, XIX i z początku XX wieku. Uwagę zwraca dawna dzielnica protestancka przy ul. Gabriela Narutowicza oraz zabudowa drewniana ul. Tadeusza Kościuszki. Miłośnicy napoju z pianką mogą udać się do starego browaru, który został wzniesiony w roku 1824 r. W Węgrowie znajduje się też jedna z dwóch w kraju ludwisarni-jest to miejsce gdzie wykonuje się dzwony kościelne. Została ona założona w XIX wieku i do dziś pozostaje w rękach rodziny Kruszewskich.


A może kajakiem po rzece?

Mocną stroną Węgrowa jest także przyroda. W pobliskim Liwcu młode pary mogą wsiąść w kajak i w tej właśnie nietypowej scenerii zrobić kilka zdjęć do swojego ślubnego albumu. Rzeka Liwiec to wyjątkowy ciek, który w pobliskim terenie wije się niczym piskorz, tworząc urokliwe zakola, pełne roślinności.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top