Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Ślubne zdjęcia - jak, gdzie i kiedy?

Ślubne zdjęcia - jak, gdzie i kiedy?
Fotografie zatrzymywać mają ulotne chwile, których wspomnienie z czasem zacierać się może w naszej pamięci. Miło jest spojrzeć od czasu do czasu na piękne ślubne fotografie stojące na naszym biurku, czy wiszące na ścianie w salonie.

Aby mieć pewność posiadania naprawdę udanych ślubnych zdjęć należy odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o wybór fotografa ślubnego. Pamiętajcie, że najlepsi, którzy swoje usługi wykonują w korzystnych cenach nawet na rok wcześniej mogą mieć wypełnione grafiki. Dlatego poszukiwania dobrze jest rozpocząć jak najwcześniej. Przy wyborze z pewnością należy kierować się ceną, dostępnością terminu jak i jego umiejętnościami oraz opiniami innych par młodych na temat pracy danego fotografa.


Spotkanie z fotografem po wstępnym wyborze

Gdy przejrzycie dużo ofert ślubnych fotografów z pewnością przekonacie się czego spodziewać się możecie w jakiej cenie oraz jaki styl ślubnych zdjęć najbardziej Wam odpowiada. Przy osobistej rozmowie z fotografem nie zapomnijcie poprosić go o pokazanie większej ilości zdjęć, najlepiej już wywołanych na papierze, mogą się one bowiem różnić od fotografii w formie cyfrowej. Podczas rozmowy oceńcie profesjonalizm oraz kulturę osobistą fotografa, będzie ona z pewnością miała duży wpływ na przebieg Waszej współpracy. To jak wyglądać będą zdjęcia wykonane podczas ślubu i wesela zależy wyłącznie od fotografa jakiego wybierzecie oraz wskazówek jakich mu udzielicie. Znacznie większy wpływ macie na swoją ślubną sesję. Sami możecie wybrać miejsce i termin jej realizacji, warto skorzystać z tej szansy i uczynić swoje ślubne zdjęcia bardziej osobistymi.


Kiedy sesja się odbędzie ma wielkie znacze

Termin realizacji sesji wbrew pozorom nie pozostaje bez znaczenia. Przykładowo w dniu ślubu dysponujecie niewielką ilością czasu, goście weselni nie mogą bowiem zbyt długo pozostawać sami. Pozostaje także obawa o ubrudzenie czy zniszczenie sukni lub garnituru, o które podczas pleneru nie trudno. W późniejszym czasie przed swoją sesją będziecie musieli ponownie się ubrać, przygotować, wykonać fryzurę. Na pewno nie będziecie wyglądać tak samo jak w dniu Waszego ślubu. Najprostszym rozwiązaniem może okazać się wykonanie krótkiej sesji w trakcie trwania wesela, a po ślubie, na spokojnie udanie się na dłuższą, już mniej nerwową właściwą sesję zdjęciową.


Wybór między studio, a plenerem

Pomyślcie także nad miejscem realizacji swojej sesji. Macie do wyboru sesję studyjną, a także sesję plenerową. Zdjęcia studyjne są obecnie coraz częściej wypierane przez zdjęcia plenerowe. Przed dokonaniem wyboru najlepiej poprosić fotografa, by pokazał swoje zdjęcia ze studio jak i te plenerowe. W ten sposób najłatwiej ocenicie, które najbardziej trafiają w Wasz gust i oczekiwania.


Wybór miejsca na zdjęcia

Jeśli zdecydujecie się na plener pozostanie przed Wami jeszcze jedna decyzja – gdzie najlepiej go przeprowadzić. To również w największej mierze zależeć będzie od Waszych subiektywnych oczekiwań. Pomyślcie, które fotografie bardziej się Wam podobają - romantyczne czy może te bardziej szalone. Tłem dla romantycznych ślubnych zdjęć w Janowcu Wielkopolskim z powodzeniem będą pobliskie jeziora oraz krajobraz rzeki Wełny. Nad wodą zaplanować możecie wiele ciekawych scenariuszy sesji, nawet tych bardziej szalonych.


Pole do popisu

Najodważniejsi mogą zdecydować się na wejście do wody. Innym pomysłem może być wynajęcie kajaku lub wykorzystanie przystani. W pobliskim Kołdrąbie wziąć pod uwagę możecie neogotycki pałac oraz otaczający go park. Podobny tego typu obiekt znajduje się także w Brudzyniu. Wykorzystać możecie także swoje pasje, miłośnicy sportów szaloną sesję zdjęciową przeprowadzić mogą na stadionie piłkarskim lub kortach tenisowych. Jeśli dysponujecie większą ilością czasu, pomysłu na ślubne zdjęcia poszukajcie poza Janowcem Wielkopolskim. Udać możecie się chociażby w okolicach Gniezna.

Audio: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top