Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Ślubne dylematy - biżuteria

Ślubne dylematy - biżuteria
Ślub to dzień wyjątkowy dla każdej kobiety. Każda z nas w tej niezwykłej chwili chce oczarować zarówno swojego mężczyznę jak i zaproszonych gości. Odpowiednia suknia ślubna to połowa sukcesu. Do pełni szczęścia niezbędny jest jeszcze perfekcyjny makijaż, idealna fryzura oraz dodatki, w postaci biżuterii, która podkreśli naturalne piękno każdej kobiety.

Odpowiednio dobrana biżuteria odgrywa znaczącą rolę w dopełnieniu każdej kreacji nie tylko tej ślubnej. Adekwatnie dopasowana biżuteria może zastąpić operacje plastyczne, bo optycznie wysmukli twarz, poprawi jej proporcje i co najważniejsze zaakcentuje nietuzinkową osobowość.
Jak wybrać naszyjnik?
 

Różne rodzaje biżuterii

Pierwszym skojarzeniem dotyczącym biżuterii ślubnej jest bez wątpienia naszyjnik, wisiorek, obroża bądź wykonanej z kryształków mgiełka na szyję. Wybór tego elementu stylizacji, jest bez względnie uzależniony od kilku rzeczy do najważniejszych należy rodzaj dekoltu sukni ślubnej oraz budowa ciała.
 

Właściwy dobór

Damski naszyjnik powinien być dobrany odpowiednio do sylwetki, tak by idealnie pasował zarówno do ramion, dekoltu oraz długości szyi. Panie o niskim wzroście, krępej figurze, posiadające podwójny podbródek czy też krótką szyje powinny całkowicie zrezygnować z noszenia ozdób na krótkich łańcuszkach, rzemykach czy żyłkach, które ciasno przylegają do szyi. Niestety, ale biżuteria tego typu może optycznie „odciąć” głowę od reszty ciała, tym samym spowoduje efekt skrócenia i tak już krótkiej szyi, w konsekwencji naszyjnik zamiast dodać uroku po prostu nas oszpeci.
 

Kształt szyi

Przy omawianym typie budowy ciała zalecane jest noszenie długich łańcuszków z podłużną zawieszką lub wisiorkiem, które ładnie ułoży łańcuszek na szyi w kształt wąskiej litery V lub Y. Nietypowe damskie naszyjnik lub łańcuszki z kunsztownym wisiorkiem to doskonały dodatek, o ile jest dobrze dobrany. Istotna jest przede wszystkim wielkość, zbyt duża biżuteria przytłoczy filigranową figurę panny młodej i odwrotnie. Z kolei zbyt niewielki łańcuszek z maleńkim wisiorkiem noszony przez kobietę o okrągłych kształtach, optycznie może jedynie dodać sylwetce zbędnych kilogramów.

 


Dobierając biżuterię poza kształtem sylwetki należy wziąć pod uwagę rodzaj i fason sukni oraz jej dodatki i zdobienia. W przypadku bogato ozdobionej sukni, której dekolt posiada kryształki, cyrkonie bądź perełki, należy rezygnować z naszyjnika, mógłby on zakłócić całościowy efekt odbioru kreacji. Kierujmy się, zatem umiarem przy bogatych zdobieniach sukni zrezygnujmy z naszyjnika a postawmy jedynie na same kolczyki, które w tym przypadku mogą być większe lub bardziej ozdobione.
 

Czasami można zaszaleć

Jeśli suknia jest skromna i prostotą, spokojnie możemy zaszaleć z biżuterią. Wskazane będzie założenie okazałej kolii lub bardzo ozdobnego i kobiecego naszyjnika, który będzie akcentem zwracającym uwagę i podkreślającym koloryt osobowości jego właścicielki. Pokaźne naszyjniki to obecny trend, jednak jak wszystko w modzie nie zawsze jest wskazane dla każdej kobiety, należy, zatem wziąć pod uwagę czy jest on adekwatny do naszej sylwetki. Innym aspektem jest funkcjonalność, duże kolie mogą po prostu przeszkadzać w tańcu lub swym ciężarem powodować ból szyi, a przecież podczas przyjęcia weselnego oprócz idealnego wyglądu ważny jest komfort i wygoda.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top