Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Ślubna sesja na plaży w Międzyzdrojach

Ślubna sesja na plaży w Międzyzdrojach
Dopiero po latach przekonujemy się jak ważne są zdjęcia ślubne. Pamięć ludzka bowiem nie jest trwała i wiele z czasem spraw umyka. Przez album ślubny można jednak to wszystko mieć utrwalone i sięgać po to w każdej chwili. Bardzo ważna jest jak widać usługa fotografa ślubnego.

W branży fotografii ślubnej panuje ogromna konkurencja. Trudno dokonać właściwego wyboru, gdy mamy do czynienia z setkami ofert. Na początku poszukiwań musimy ustalić jaką kwotę zamierzamy przeznaczyć na ten cel. Często myślimy sobie, że dobre zdjęcia wykonane wysokiej klasy aparatem to nie problem i możemy zaangażować w tym celu, np. sąsiada, który nie ma żadnego pojęcia o wykonywaniu zdjęć, ale akurat ma wolny czas i chętnie nam pomoże. Taki zabieg może skończyć się spektakularną klapą. Zdjęcia mogą być wtedy źle skadrowane, niedoświetlone albo po prostu kiepskie. Nie będzie też kilku ważnych ujęć weselnych, bo akurat ktoś sąsiada zawoła na kieliszek wódki. W końcu sąsiad albo się upije, albo zachce mu się spać i pojedzie do domu mając głęboko w poważaniu dalszą część imprezy. Można również trafić na członka rodziny bądź znajomego dla którego fotografia to pasja i wtedy możemy liczyć na dobrze wykonaną robotę. Ale dlaczego akurat ten biesiadnik ma bawić się gorzej od innych? Ze względu na oszczędność nie możemy przecież odbierać swojemu gościowi dobrej zabawy. A roli fotografa trzeba oddać się przecież bez reszty.


Profesjonalista, a nie amator

Gdy już postanowimy zatrudnić profesjonalistę, to postarajmy się o jego angaż jak najwcześniej przed dniem ślubu. Wzięci fotografowie mają wypełnione grafiki nawet na rok przed wykonaniem usługi. Czy warto szczędzić grosza na ten cel? W przypadku tego rodzaju usług, na ogół cena idzie w parze z jakością wykonanej pracy. Nie można jednak sugerować się tylko tym czynnikiem. Sprawdźmy najpierw dokonania danego fotografa, oglądając wnikliwie jego portfolio, a także zaczerpnijmy wiedzy na jego temat na forach ślubnych. Tym ostatnim papierkiem lakmusowym nie warto się jednak kierować w pełni, bo często to przestrzeń wzajemnych obelg i zwalczania przeciwników. Popatrzmy też jak prezentują się zdjęcia fotografa z sesji plenerowych, które są na ogół najbarwniejszą częścią albumu ślubnego.


Międzyzdroje - malownicze miejsce

W tym tekście wspomnieliśmy już o wadze odpowiedniego wyboru miejsca dla zdjęć plenerowych. Prawdziwą kopalnią interesujących zakątków są nadbałtyckie Międzyzdroje. Największym atutem tego miasteczka jest jego położenie geograficzne. Piękne nadmorskie plaże są znakomitym materiałem do zaaranżowania pięknej sesji wodnej na tle zachodzącego słońca. Interesująco wypadłyby także zdjęcia ślubne na miejscowym molo, które liczy sobie aż 395 m długości, a które jest jednocześnie przystanią morską.


Piękne punkty widokowe

W okolicy miasteczka znajdują się także wzniesienia, z których rozciągają się piękne widoki. Dlatego też Młoda Para wraz z fotografem powinna udać się na Kawczą Górę i Gosań. Trudno nie wspomnieć o słynnej na całą Polskę Promenadzie Gwiazd, gdzie można sfotografować się z posągiem zasiadającego na ławce Gustawa Holoubka. Równie intrygująco zapowiada się wizyta w gabinecie figur woskowych. Na terenie Międzyzdrojów znajduje się także cześć Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie nowożeńcy chcący mieć błyskotliwe zdjęcie, mogą skorzystać z obecności żubrów w zagrodzie pokazowej.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top