Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Ślubna kreatywność Pary Młodej

Ślubna kreatywność Pary Młodej
Alternatywą dla sesji w studio jest plener. To właśnie tutaj Młoda Para może ukazać swoje prawdziwe oblicze. Konwencja owej sesji pozwala ingerować modelom w samą koncepcję zdjęć. Często bywa tak, że pomysł należy do Pary Młodej, a wykonanie do fotografa.

Sesję plenerową można wykonać zawsze, bez względu na porę roku, a czasami nawet na aurę. Zimą przecież można zrobić znakomitą sesję na śniegu, ulepić bałwana albo urządzić bitwę na śnieżki. Można także Młodą Parę namówić na zdjęcia na tafli lodowiska. Wiosna zaś jest idealna porą do wykonywania zdjęć. Także symbolika budzącej się do życia natury, jest symbolem wschodzącego związku dwojga ludzi, który trwać będzie na zawsze, niezależnie od pory roku. Jesienią zaś nie można przeoczyć pierzyny liści w miejscowym parku. Latem znowuż wysoka temperatura zachęca do wykonania sesji wodnej, oczywiście w pełnej garderobie ślubnej. Także po zachodzie słońca można wykonać piękne zdjęcia, np. na ulicach dobrze oświetlonego miasta.


Pomysłowość nie zna granic

Jak widzimy aura może nam naturalnie ukształtować przestrzeń zdjęć, ale warto nie poprzestać na ujęciach tylko i wyłącznie na łonie natury. Ulice miasta tez często stwarzają znakomite warunki do wykonania awangardowych fotografii. Obdarte mury starych kamienic czy opuszczone fabryki mogą być intrygującym dopełnieniem artystycznych zdjęć ślubnych. Wielu narzeczonych decyduje się też na zdjęcia przy zabytkowych i charakterystycznych dla danej miejscowości budowlach. Młode małżeństwa głównym motywem swoich zdjęć ślubnych czynią swoje pasje i zamiłowania. Dlatego nikogo już nie dziwią zdjęcia Panny Młodej w welonie, na żaglówce, boisku piłkarskim albo lądującej z nieba na spadochronie.


Plenery ślubne Pyrzyc

W Pyrzycach nie brakuje odpowiednich zakątków dla poszukiwaczy ślubnych ujęć w terenie. Atrakcyjnym miejscem są z pewnością pozostałości murów obronnych z drugiej połowy XIII wieku. W całkiem niezłym stanie zachowały się baszty: Pijacka, Śpiącej Królewny, Mnisza, Bańska, Prochowa, Lodowa i Sowia. Swoje kształty zachowała także Brama Szczecińska. Cennymi obiektami Pyrzyc są także wiekowe kościoły: pw. Wniebowzięcia NMP, NMP Bolesnej i kaplica św. Ducha.


Wiele wieków tradycji

Symbolem miasta jest studnia św. Ottona wzniesiona w miejscu, z której podczas chrztu Pyrzyczan w 1124 r. czerpał wodę św. Otton (obecnie ul. Warszawska). W 700-lecie wydarzenia, w 1824 r., studzienka została obudowana granitowymi blokami. Fotografia na tle obiektu poczty przy ulicy Bogusławskiego może być także ciekawą pamiątką ślubną. Budynek to piękny, a powstał w 1900 r. Atrakcyjnie mogę też wypaść ujęcia przy neostylowych i secesyjnych kamienicach przy ulicy Księcia Bogusława X.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top