Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Ślubna energia z Wałcza

Ślubna energia z Wałcza
Pospolitym truizmem jest powiedzenie, że pamięć człowieka jest zawodna. To jednak jest prawda. Szkoda jednak tracić wspomnienia, szczególnie te najbardziej ważne w życiu. Z pewnością warto utrwalić dzień ślubu i wesela. Dlatego usługa fotografa ślubnego ma wielkie znaczenie.

Niestety, ale człowiek nie jest w stanie pomieścić w swoim umyśle tak dużej ilości informacji. Dlatego gdy po latach zasiadamy w fotelu przy jarzącym się kominku i sięgamy do albumu ze zdjęciami, by powrócić do pięknych chwil z przeszłości. Niewątpliwie dla każdego z małżonków, moment ślubu to jedna z najważniejszych i najpiękniejszych chwil w życiu. Dlatego każda Para Młoda na swoim ślubie ma co najmniej jednego fotografa, który uwiecznia najistotniejsze momenty. Jednym z ciekawszych fragmentów każdego albumu ślubnego są zdjęcia z sesji plenerowej. Narzeczeni coraz chętniej decydują się na tę formę fotografii. Warto dołożyć wszelakich starań by plener wyszedł znakomicie. Co jest receptą na sukces?


Warto zadbać o właściwy termin

Po pierwsze termin wykonania sesji. Jeżeli zdecydujemy się na zdjęcia w dniu ślubu, to automatycznie skażemy się na szereg niedogodności. Zdjęcia w terenie to cenny czas w dniu ślubu. Młodej Parze nie wypada przecież opuścić wesela w trakcie zabawy. Jeżeli nawet do tego dojdzie, to nieobecność dłuższa niż godzinę będzie sporego kalibru nietaktem. W tak krótkim czasie ciężko dojechać w ustalone miejsce i zrobić w komfortowych warunkach serię zdjęć. Ponadto, Młoda Para w czasie takiej sesji jest spięta, bo pierwsze presja czasu, a po drugie troska o to by na salę weselną powrócić w stroju czystym. To w zdecydowany sposób ogranicza pole manewru, a obiektyw aparatu fotograficznego jest bezlitosny dla nienaturalnie zachowujących się modeli. Inną zaletą wyboru innego terminu niż dzień zaślubin jest nieuzależnienie od kaprysów aury. Gdy pada rzęsisty deszcz a z nieba spadają gromy, to po prostu wiemy, że plener w zacisznym zakątku parku nie ma większego sensu.


Malownicza starówka i inne ciekawe miejsca

Drugim kluczowym elementem dającym pewność udanej sesji plenerowej jest odpowiedni dobór miejsca. Młodzi małżonkowie wpadają na różnorakie pomysły. Plener można odbyć klasycznie, a więc w romantycznych zakątkach, np. na ławce w parku, czy w zacisznej knajpce gdzie miało miejsce pierwsze spotkanie zakochanych. Inni zapragną sfotografować się wieczorową porą na pięknie oświetlonej miejskiej Starówce. Miłośnicy łona natury znajdą jakieś ciekawe miejsca w lesie, na łące czy nad wodą. Ważne aby w wybranym miejscu czuć się swobodnie i komfortowo, a wtedy mamy gwarancję, że będziemy z ochotą powracać do tych zdjęć.


Wał Pomorski oraz wiele zabytków

Intrygujących zakątków do odbycia owej sesji nie brakuje w Wałczu. Szczególnym atutem tego miasta jest piękna przyroda wokół niego. W pobliżu miasta znajdują się liczne jeziora, które stwarzają okazję do odbycia sesji wodnej, gdy oczywiście sprzyja ku temu aura. W Wałczu znajduje się sporo obiektów o znaczeniu historycznym. To właśnie nieopodal tej miejscowości rozciąga się Wał Pomorski, z licznymi fortyfikacjami z II wojny światowej. To właśnie tam można wykonać kilka nietypowych, awangardowych zdjęć, które dodadzą każdemu albumowi ślubnemu specyficznego smaczku. Mieszkańcy Wałcza mogą pochwalić się też leciwymi budynkami zabytkowymi, jak, np.: późnobarokowy zespół architektoniczny gimnazjum jezuickiego z XVIII w. (ul. Kilińszczaków), klasycystyczny budynek Muzeum Ziemi Wałeckiej z końca XVIII w. (ul. Pocztowa) czy neogotycki budynek poczty głównej z 1895 r. (ul. Kilińszczaków).

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top