Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Ślub zimą... Dlaczego warto?

Ślub zimą... Dlaczego warto?
Gdyby spytać kilka zakochanych par o wymarzony termin ślubu, pewnie najczęściej padałyby miesiące letnie: czerwiec, lipiec, sierpień, być może wrzesień. Tymczasem swój niepowtarzalny urok mają także miesiące zimowe. Dlatego warto zastanowić się nad zimowym ślubem...

Kościoły są wtedy pięknie przystrojone choinkami i dodatkowymi światełkami. W grudniu panuje już uroczysta, świąteczna atmosfera. Jednym z terminów ślubu i wesela są Święta Bożego Narodzenia. Zdarza się jednak, iż wiele lokali weselnych zawyża ceny w terminach świątecznych. Dlatego dobrze jest najpierw wypytać o sezon wiosenno-letni by móc następnie porównać ceny ze świątecznym.
 

Grudzień miesiącem idealnym?

Jeśli jednak koszty przyjęcia nie są dla was najważniejsze, grudzień wydaje się być idealnym. Natomiast pozostałe zimowe terminy przeważnie objęte są promocją, gdyż o wiele mniej młodych par decyduje się na uroczystości w miesiącach zimowych. Warto więc pytać w lokalach o koszty organizacji wesela w okresie zimowym, gdyż mogą się one okazać nie rzadko dużo niższe. Przykładowo za osobę ceny są o 20 - 30 zł tańsze a także wliczone w koszty zostają dość często ceny owoców, ciast i napojów, za które w "ciepłych miesiącach" trzeba przeważnie dodatkowo płacić.
 

Wspaniałe zdjęcia ślubne w zimowej aurze

Zwróćcie także uwagę na pogodę. Zimowa aura może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o zdjęcia ślubne. Wokół biało, do tego promienie słoneczne – fotograf wyczaruje dla was wspaniałą, oryginalną pamiątkę. Obawiacie się, że w dniu ślubu nie będzie śniegu, tylko brzydka plucha? Może się tak zdarzyć, jednak na plener ślubny możecie umówić się wtedy, gdy spadnie biały puch. Fotografa także można zapytać na początku czy oferuje zniżki w sezonie zimowym, jeżeli okaże się, iż ma więcej wolnych terminów może się zgodzić na obniżkę kosztów. To samo tyczy się kamerzysty czy wynajęcia samochodu.
 

Więcej wolnych terminów

Zima jest również idealną porą na ślub dla tych par, które nie chcą długo czekać. Domy weselne w okresie letnim przeżywają prawdziwe oblężenie, dlatego rezerwacji trzeba dokonać najczęściej 1,5 – 2 lata wcześniej. Zimą jest inaczej. Jak wiadomo mniej narzeczonych chce wtedy wstępować w związek małżeński, dlatego najczęściej rezerwację w okresie zimowym (pomijając oczywiście święta) wystarczy złożyć w wakacje. Pora ta zapewne wielu kojarzy się z wyższą ceną kwiatów. Okazuje się jednak, że niektóre z nich (np. lilie oraz orchidee) zimą są tańsze. To dobra wiadomość, jeśli lubicie te kwiaty i właśnie nimi chcecie ozdobić kościół, salę weselną, pojazd czy oczywiście skomponować bukiet ślubny.
 

Romantyczna pora roku?

Na ślubie i weselu niezwykle ważny jest nastrój. Zima to bardzo romantyczna pora, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Warto pomyśleć nad dodatkowymi atrakcjami, jak np. kulig czy pokaz fajerwerków dla gości. Jest to ciekawe urozmaicenie, które na pewno sprawi, że wasze wesele zostanie zapamiętane, jako inne i wyjątkowe.

Autor zdjęcia: fotograf Jarek z Zakopanego

 

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top