Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Ślub kościelny w Żorach

Ślub kościelny w Żorach
Kościoły w Żorach mogą bardzo dobrze pasować dla par młodych, które zdecydowały się na ślub kościelny. W wielu przypadkach taki ślub posiada znaczącą formę i planowanie związane z nim może się opierać właśnie na konkretnym obiekcie sakralnym.

Ślub i wesele to bardzo szczególna chwila w życiu każdego człowieka. Poprzedza ją jednak wiele ważnych decyzji, do których należy także wybór kościoła, w którym odbędzie się ceremonia. Piękny kościół nadaje całej ceremonii ślubnej wyjątkowego uroku. Warto już wcześniej zastanowić się, w którym kościele w Żorach chcielibyście się pobrać.


Szczególne kościoły w mieście

Jedną z głównych świątyń w tym mieście jest usytuowany w centrum, zabytkowy, gotycki Kościół św. Filipa i Jakuba, pochodzący z XV wieku. Jest to trzynawowa budowla, obok której wyróżniamy krzyż Bożej Męki, który pochodzi z XVII wieku. W inwentarzu świątyni znajdują się cenne ruchome zabytki, do których należą kielichy, monstrancje, obrazy oraz rzeźby. Stanowią one cenną pozostałość po dawnym wyposażeniu kościoła. W Roju, południowo-zachodniej części Żor znajduje się Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, będący oryginalną i wysoko cenioną architektonicznie, asymetryczną budowlą sakralną. Wewnątrz świątyni, w bocznej nawie znajduje się ołtarz Matki Bożej, a na szczególną uwagę zasługuje tutaj unikalne dzieło sztuki sakralnej, jakim jest Droga Krzyżowa w postaci cyklu dwuosobowych płaskorzeźb naturalnego rozmiaru, które umieszczono na rozciągającej się ponad nawę boczną ścianie.


Inne żorskie świątynie

Kościół Miłosierdzia Bożego w Żorach powstał w 1984 roku. W nawie głównej kościoła wyróżniamy obraz Bożego Miłosierdzia, natomiast w nawie bocznej obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. W ołtarzu zostały umieszczone relikwie świętych Seweryna i Januarego. W późniejszych latach kościół rozbudowano o nawy dodatkowe oraz postawiono krzyż. Jedną z mniejszych parafii w Żorach jest Kościół św. Brata Alberta w Kleszczówce. Wewnątrz świątyni wyróżniamy stacje drogi krzyżowej, witraże we wszystkich oknach, przedstawiające postacie Świętych, a także krzyż mieszczący się w prezbiterium.


Kościelne wnętrza idealne na ślub

Piękny, zabytkowy kościół sam w sobie jest niezwykłą ozdobą. Jeśli jednak preferujecie dekorację kościoła, lub też marzy się Wam długa aleja, udekorowana pięknymi kwiatami, wzdłuż której będziecie podążać, aby w obliczu Boga i bliskich powiedzieć sobie sakramentalne TAK, to musicie pamiętać, iż istnieją pewne formalności z tym związane. Kluczową sprawą jest zdobycie zgody proboszcza parafii, w której odbędzie się Wasza ceremonia. Po jej uzyskaniu możecie przystąpić do działania samodzielnie, lub też wynająć firmę, która specjalizuje się w tej branży. Pozwala to z pewnością zaoszczędzić Waszego cennego czasu, jednak wiąże się z poniesieniem odpowiednich kosztów. Jednym ze sprawdzonych sposobów na obniżenie kwoty dekoracji kościoła, jest kontakt z parami, które mają ślub w tym samym dniu oraz podział płatności za dekorację.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top