Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Sesja ślubna w Elblągu

Sesja ślubna w Elblągu
Elbląg to z całą pewnością wspaniałe miasto, które dostarcza Wam wielu ciekawych miejsc, na niezwykłą sesję ślubną. Warto już wcześniej zaplanować, w które miejsca chcielibyście się udać.Miejscem charakterystycznym dla Elbląga jest Stare Miasto, które uległo zniszczeniu w czasie II wojny światowej.

Istnieją tutaj jednak nieliczne, częściowo zachowane i zrekonstruowane budowle, nadające miastu dawny blask i stwarzające niezwykłą atmosferę. Wyróżniamy w tym miejscu liczne kamienice z gotyckimi detalami, piwnice i fasady zrekonstruowane w stylu renesansu północnego oraz jedyną gotycką kamienicę, która zachowała się w swojej pierwotnej formie i obecnie zachwyca charakterystycznymi wnękami oprofilowanymi cegłą kształtówką.
 

Sesja w przestrzeni urbanistycznej

Ponadto w Elblągu warto wybrać się z fotografem Szlakiem Domów Podcieniowych, gdzie malownicze, ceglane kościółki sprzed kilku wieków, mogą stworzyć niezwykłe tło Waszych fotografii. Również Brama Targowa, będąca pozostałością murów obronnych Starego Miasta, która była dawniej częścią ufortyfikowanego wjazdu może posłużyć Wam jako jedno z miejsc Waszej sesji. Dużą atrakcją Elbląga jest także Ścieżka Kościelna, która tworzy przejście między ślepymi ścianami kamienic. Pochodzi jeszcze z czasu średniowiecza i zdobiona jest przez dwupoziomowe łęki rozporowe. Przejście to mieści się między ulicami Świętego Ducha i Mostową. Jeśli interesują Was zdjęcia na tle wody, możecie udać się w okolice Kanału Elbląskiego, który jest żeglowną drogą wodną na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
 

W parku, pałacu, a może w ogrodzie botanicznym

Na północno-wschodnich obrzeżach Elbląga znajduje się neogotycki Pałac Augusta Abbega, który powstał w latach 1810–1811. Usytuowany jest on parku Bażantarnia, będącym także odpowiednim miejscem dla par poszukujących ciekawych miejsc. W Elblągu znajduje się także wiele parków i zieleńców, które są szczególnie upodobane przez przyszłe Pary Młode. Należą do nich między innymi Ogród Saski, będący najstarszym parkiem w tym mieście, powstałym w 1837 roku, drugi pod względem wieku Park Bronowicki, czy też największy pod względem powierzchni Park Ludowy.
 

Inne miejsca w Elblągu

W Elblągu znajduje się także Ogród Botaniczny z bogatą roślinnością oraz Park Modrzewie w północnej części miasta, posiadający piękne aleje, staw, ciekawe kompozycje drzewostanu, a także wieżę widokową, fragmenty schodów oraz murków. Gęsia Góra w Elblągu, która jest najlepszym punktem widokowym na miasto. Na jej szczycie mieści się kamienny krąg, będący pozostałością po pomniku żołnierzy elbląskich. Elbląg jest magicznym miastem, posiadającym wiele ciekawych miejsc. Starówka Elbląska z historycznym układem urbanistycznym, podzamczem oraz zespołem zrekonstruowanych kamieniczek charakterystycznych dla tego miasta, z pewnością stworzą niezwykłą scenerię Waszych zdjęć ślubnych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top