Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Sesja ślubna nad i pod wodą

Sesja ślubna nad i pod wodą
Największym powodzeniem cieszą się sesje wykonywane pod wodą. Choć wymagają one od fotografa i Pary Młodej dużo większych umiejętności niż zdjęcia na lądzie, to chętnych nie brakuje. Atrakcje są gwarantowane.

Oprócz umiejętności pływania, sprawnego poruszania się pod wodą (zarówno fotografa, jak i pary młodej), podwodnej obsługi sprzętu, dochodzi trudność panowania nad światłem, którego brakuje pod wodą. Dlatego sesje podwodne wykonujemy zawsze razem. Od Par Młodych wymagany jest wodoodporny makijaż, umiejętność pływania oraz otwierania oczu pod wodą. Oczywiście żaden z Małżonków nie może bać się wody, to jest podstawą udanych zdjęć.


Sesja ślubna pod wodą? - czemu nie!

Zastanawiacie się, jakie może być idealne miejsce na sesję podwodną? Podpowiadamy, że Ełk. Położony jest na Pojezierzu Ełckim, będącym częścią Pojezierza Mazurskiego. Miasto leży nad Jeziorem Ełckim, Jeziorem Sunowo i rzeką Ełk. Warto wykorzystać, te nieskażone tereny wodne jako plener ślubny. Idealnym miejscem do nurkowania, a zarazem i sesji podwodnych jest przede wszystkim Jezioro Sunowo. Jest zbiornikiem malowniczo położonym w zachodniej części Pojezierze Ełckiego. Głębokość maksymalna wynosi aż 20,6 m, a co najważniejsze nie posiada punktowych źródeł zanieczyszczenia.


Dzikość natury

Najbliższe otoczenie, to dzikie plaże i zejścia do wody, łąki, pola uprawne, mały kompleks leśny, zabudowa letniskowa i mieszkalna okolicznych miejscowości. Brzegi są pagórkowate miejscami stromo schodzące do wody. Bezpośrednio nad brzegiem występuje olcha z niewielkim udziałem wierzby tworzącej miejscami łozowisko. Wokół brzegów jest wąski pas roślinności szuwarowej z głównym udziałem trzciny, oczeretu i jeżogłówki. Gwarantujemy, że w takim miejscu zdjęcia muszą i będą wprost bajeczne.


Atrakcje w Ełku

Również promenada wzdłuż Jeziora Ełckiego, ruiny zamku krzyżackiego z XIV wieku na wyspie jeziora, czy też most nad samym akwenem wodnym, robią niesamowite wrażenie estetyczne. Wracając jednak do cywilizacji – centrum Ełku, warto wspomnieć, że samo miasto również jest przepiękne. Miejscami, które warto wybrać na plener ślubny są: Katedra św. Wojciecha w stylu neogotyckim, kamienice z przełomu XIX i XX. Dużym atutem jest także akwen potocznie nazywany "Bajorkiem". Znajduje się ono w samym sercu osiedla.
Natomiast nietuzinkowe atrakcje miasta, czyli zabytkowa Ełcka Kolej Wąskotorowa oraz Muzeum Kolei Wąskotorowych pozwolą Wam choć na moment cofnąć się w czasie.

Pragniesz mieć niepowtarzalną pamiątkę ze swojego ślubu? Zdecyduj się na sesję podwodną lub wodną. Ukaż swoją odwagę, innowacyjność i nieprzeciętność. Wielu fotografów zaprasza Nas już dziś do wody! Skorzystaj zatem z takowego zaproszenia i plusk do wody ;)

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top