Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Sesja ślubna na plaży

Sesja ślubna na plaży
Sesja plenerowa to bardzo przyjemna forma fotografii, zarówno dla pozującego jak i wykonującego zdjęcia. Aby ta sesja zakończyła się powodzeniem, należy pamiętać o kilku istotnych sprawach. Szczegóły mają znaczenie.

Jeżeli już wybierzemy zdjęcia w plenerze, to już na wstępnym spotkaniu z fotografem porozmawiajmy o niej i poprośmy o jego zdjęcia z podobnych sesji. Oceńmy czy estetyka tych obrazów nam odpowiada. Warto też zdradzić coś o swoich zainteresowaniach, które można wykorzystać za jeden z motywów plenerowych zdjęć.


Utrwalenie najważniejszych chwil w życiu

Bardzo ważny w całym plenerowym przedsięwzięciu jest odpowiedni dobór terminu zdjęć. Dzień ślubu to kiepski wybór. Ślub wyzwala mnóstwo emocji i stresujących momentów. Pośpiech i zamartwianie się o to by jak najrychlej powrócić do gości weselnych, negatywnie wpływają na jakość uzyskanych zdjęć. Obiektyw aparatu fotograficznego nie omieszka zarejestrować napięcia towarzyszącego małżonkom. Czy chcielibyśmy mieć pamiątkę, na której widać pot na czole i minorowe nastroje Pary Młodej? Sposobem na uniknięcie takiego fiaska, jest zorganizowanie tej sesji w terminie późniejszym Taka decyzja pozwoli także uniknąć kaprysów aury. Ponadto wyzbędziemy się niepotrzebnego pośpiechu i będziemy mogli zaliczyć więcej interesujących nas miejsc. Sesja plenerowa często zajmuje nawet cały dzień. Możemy też umawiać się z fotografem na kilka godzin każdego dnia z osobna.


Awangardowa sesja ślubna

Ważny jest także dobór odpowiedniego miejsca dla tych zdjęć. Interesujące rezultaty można uzyskać przez obróbkę powstałych fotografii, np. Para Młoda wychodzi za próg drzwi, a tuż za nimi rozpościera się otchłań nieskończoności, a młodzi ze strachem i zdumieniem wpatrują się w tą przestrzeń. Popularne są także awangardowe zdjęcia w przestrzeniach na pozór zimnych, jak zapomniana uliczka miasta, opuszczona fabryka, czy stary i niezamieszkały dom. Często wykorzystywanym są przestrzenie związane z wodą, a wiec brzegi jezior czy rzek w których zakochani mogą pozować fotografowi. Takie ujęcia oczywiście wymagają właściwej pory roku. Pomysłów na ciekawą sesję jest bez liku, czasami wystarczy uważnie się rozejrzeć dookoła siebie, a wena z pewnością zagości wtedy w naszych głowach.


Nowe Warpno miejscem na sesję

Takich inspiracji dostarcza przestrzeń miasta Nowe Warpno. Miasteczko położone jest Półwyspie Nowowarpieńskim, który oddziela jezioro o tej samej nazwie od zalewu o tej samej nazwie, który stanowi część Zalewu Szczecińskiego. Krajobraz ten stwarza idealne warunki dla wykonania kilku ujęć w sesji wodnej. W dzielnicy Miroszewo znajduje się wybrzeże klifowe, a na południowym brzegu półwyspu rozciąga się plaża. Okolice miasta stanowią tereny leśne, które należą do Puszczy Wkrzańskiej.


Intrygujące zakątki

Same ulice miasta także skrywają wiele intrygujących zakątków. Najcenniejszym zabytkiem Nowego Warpna jest kościół Wniebowzięcia NMP, który powstał w XV w. Okazale prezentuje się też ratusz o konstrukcji ryglowej z 1693 r. Także domy mieszkalne w tym mieście maja bogatą historię. Przy ulicy Kościuszki mieści się zabytkowy budynek poczty z 1905 r., zaś przy Placu Zwycięstwa i ulicy Kościelnej znajdują się XVIII – wieczne domy szachulcowe.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top