Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Sesja ślubna - po ślubie

Sesja ślubna - po ślubie
Ślub i wesele to niezwykle czasochłonne i kosztowne przedsięwzięcie. Aby zapanować nad tą wielką operacją, przygotowania należy rozpocząć na wiele miesięcy przed dniem zaślubin. Warto również wcześniej zatroszczyć się o zatrudnienie dobrego fotografa.

To on będzie rejestrował i dokumentował za pomocą obiektywu aparatu na wieki dzień, który w naszej pamięci być może się zamaże, lecz zdjęcia pozostaną w naszych albumach. Fotografowie z najwyższej półki terminy swoich usług mają zarezerwowane nawet na rok przed wykonaniem usługi. Jeżeli zależy nam na jakości tych pamiątkowych fotografii, to nie zwlekajmy zbyt długo z tą decyzją.


Sesja ślubna w pakiecie usługi

W pakiecie usług fachowca wykonującego zdjęcia ślubne na ogół znajduje się zakładka „sesja plenerowa”. To ostatnimi czasy wyjątkowo popularna forma zdjęć. Z czego wynika uznanie dla niej? Otóż do niedawna na piedestale stawiano sesje studyjne. Te jednak wraz z upływem czasu stały się szablonowe i ograniczone ścianami studia. Przestały się podobać pozowane i sztuczne fotografie. Postęp fotografii ślubnej wymusił, by Państwo Młodzi wyszli w "teren". Sesja plenerowa daje dużo większe możliwości, ponieważ dzięki niej możemy mieć barwny i urozmaicony album ślubny. Za tło naszych zdjęć mogą posłużyć lokalne zabytki architektury, leciwe ulice miast, bramy kamienic czy miejski park. Młoda Para znakomicie prezentuje się w scenerii łona natury, która. Zasadniczo ową sesję można odbyć niemalże wszędzie. Ważne jest aby obrana przestrzeń nie powodowała skrępowania Młodej Pary, bowiem wtedy takie zdjęcia tracą na naturalności.


Zaplanowanie terminu sesji

Aby sesja powiodła się należy mieć na względzie kilka wytycznych. Za termin sesji nie wybierajmy dnia ślubu. Para Młoda jest wtedy zabiegana, a cały dzień jest niezwykle napięty i wygospodarowanie choćby jednej godziny graniczy z cudem. Ponadto pozostawianie biesiadników weselnych, nawet na kilkadziesiąt minut, jest dużego kalibru nietaktem. Zdjęcia w dniu ślubu w sposób znaczny ograniczają pole manewru. Plany może nam przecież pokrzyżować kapryśna aura, a w ferworze pośpiechu nie odwiedzimy więcej niż jednego czy dwóch miejsc. Dużym dyskomfortem jest także troska Panny Młodej o swój makijaż czy czystość stroju ślubnego. Nie przystoi przecież powrócić na biesiadę weselną w ubłoconych butach czy wymiętej sukni. W innym dniu te perspektywy rysują się zdecydowanie korzystniej dla jakości zdjęć z sesji plenerowej.


Przykłady ciekawych miejsc Drawna

Ciekawych miejsc na wykonanie kilku plenerowych ujęć nie brakuje w Drawnie. W okolicy tego miasta nie brak atrakcyjnych przestrzeni pod względem krajobrazowym. Miejscowość położona jest nad rzeką Drawą i jeziorami Dubie i Rudno, na skraju Puszczy Drawskiej. Ulice miasta skrywają wiele zabytkowych i równocześnie pięknych budowli. Drawno posiada klasyczny układ ulic z rynkiem pośrodku. Wokół rynku znajduje się domy z XVIII i XIX wieku, a na ich podwórkach można spotkać źródła wód artezyjskich. Jednym z najstarszych obiektów w mieście jest XV-wieczny kościół pw. Wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Ciekawe fotografie mogłyby powstać w czasie sesji na ruinach XIV-wiecznego zamku. Innymi budynkami o dużej wartości historycznej jest spichrz z XIX w., ratusz wzniesiony początkiem ubiegłego stulecia i znajdujący się przy ulicy Kolejowej dwór ryglowy (XIXw.).

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top