Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Sesja ślubna - fotografie w plenerze

Sesja ślubna - fotografie w plenerze
Istotną kwestią, którą musicie poruszyć zanim udacie się do danego fotografa, jest miejsce Waszej przyszłej sesji ślubnej. Do wyboru jest studio bądź plener. Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa?

Jak można sobie łatwo wyobrazić, zdjęcia studyjne nie będą tak piękne i żywe aniżeli te wykonane na świeżym powietrzu z niepowtarzalnymi i pięknymi widokami w tle Decydując się ostatecznie na plener, możecie o zdanie co do dokładnego miejsca sesji zapytać fotografa. Na pewno fachowiec, który zna dobrze okolicę, będzie wiedział gdzie się udać, aby zdjęcia jeszcze bardziej zyskały na swojej wartości.


Najlepszych wybiera się wcześniej

Jednak nie warto się spieszyć z podejmowaniem ostatecznych decyzji, gdyż do tych zdjęć będziecie powracać w różnych momentach swojego życia – tych wesołych, ale i tych smutnych. Bardzo ważne jest, by właśnie wtedy przypomniały się Wam najpiękniejsze chwile w życiu. Jedynie wybór fotografa powinien być dokonany już na wstępie przygotowań do ślubu, gdyż ci najlepsi mają szybko zajęte terminy.


Z historią w tle...

Początki Nowego Dworu Gdańskiego związane są, jak sama nazwa wskazuje, z dworem dzierżawców kilku okolicznych wsi, które w połowie XVI w. zostały wykrojone z królewskiej ekonomii malborskiej. Ośrodkiem wielu inicjatyw kulturalnych jest Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego. Najważniejszym osiągnięciem stowarzyszenia niewątpliwie jest utworzenie w 1994 r. Muzeum Żuławskiego, które mieści się w zabytkowej mleczarni z początku XX w. Zachęcamy młodą parę, aby tam skierowała swoje kroki i pozowała do pięknych zdjęć ślubnych. Na dwóch piętrach muzeum eksponowane są liczne pamiątki po dawnych i współczesnych mieszkańcach miasteczka. Z kolei w jednej z większych sal można pozować m.in. na tle pozostałości ostatniego żuławskiego wiatraka odwadniającego, starych narzędzi rolniczych, fragmentów drewnianej architektury uratowanej przed rozbiórką oraz dużej makiety przedstawiającej zabudowę Nowego Dworu w okresie międzywojennym.


Plenery Nowego Dworu Gdańskiego

W Nowym Dworze Gdański znajdują się też liczne, ciekawe zabytki. Jeśli młodzi chcą, aby w swoich zdjęciach pojawiały się wątki historyczne, zachęcamy do odwiedzenia takich miejsc jak wieża ciśnień, neogotycki kościół, most zwodzony z 1936 o konstrukcji stalowo-betonowej czy spichrz nad Tugą. Ciekawe zdjęcia zapewne wyjdą na tle charakterystycznych dla regionu parterowych budynków z XIX w., ustawionych szczytem do ulicy m.in. przy ul. Sikorskiego. Fotografie ślubne można wykonać nawet w takich miejscach jak ulica czy plac przy domu. Najważniejsze, by młodzi czuli się komfortowo w danym miejscu. Tylko to pozwoli, aby zapisane zostały wspaniałe uczucia – miłość, szczęście i poczucie spełnienia swojego marzenia.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top