Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Sesja o wielu obliczach

Sesja o wielu obliczach
Ślubna sesja plenerowa to okazja do zachowań spontanicznych dla Młodej Pary. Oczywiście, każdy album ślubny posiada zdjęcia z przygotowań do ślubu, samych zaślubin i wesela. Młode Pary pragną jednak urozmaicić swoje zdjęcia o ujęcia, które ukazują plenerowe harce dwojga zakochanych ludzi.

Pomysłów na sesję plenerową jest mnogo. Najczęściej adaptowanym tłem są ulice miasta. Narzeczeni zwykle za przestrzeń plenerowych zdjęć wybierają parki, gdzie miała miejsce ich pierwsza randka, albo romantyczną kawiarnię gdzie po raz pierwszy złączyły się ich usta.


Warto skorzystać własnych "miejscówek"

Okoliczne zabytki także mogą stanowić interesujące tło zdjęć ślubnych. Ulice miasta zachęcają Parę Młodą urokiem miejsc, gdzie można pokusić się o niekonwencjonalne ujęcia, często o charakterze awangardowym. Obdarte tynki zabytkowych budowli starego miasta, albo surowe zakątki zaniedbanej części mogą nadać tym obrazom aury tajemniczości. Podobny efekt można uzyskać poprzez zdjęcia we wnętrzach niefunkcjonujących fabryk, fotografując się na ogromnych halach produkcyjnych, gdzie na podłodze zalegają fragmenty powybijanych szyb i gruba warstwa kurzu.


Szalone zdjęcia w plenerze

Narzeczeni o mniej ekscentrycznym smaku, wybiorą się na łono natury, by tam wykonać pamiątkowe zdjęcia. Ciekawe fotografie można zaaranżować na terenach wiejskich. Tam nie brakuje narzędzi rolniczych, które mogą być inspiracją do wyreżyserowania gospodarskiej scenki z udziałem młodej Pary. Można dalej iść tym tropem i, np. zaaranżować leśne grzybobranie a’la „Pan Tadeusz”. Gdy nasza okolica proponuje bliskość jezior lub morza, to nie miejmy oporów by wspólnie wskoczyć do wody.


Możliwości związane z wodą

Sesje z wykorzystaniem motywu wody są szczególnie atrakcyjne i odpowiednio zaaranżowane wypadają znakomicie. Wielu nowożeńców poszukuje jeszcze bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań. Istnieje wiele młodych par małżeńskich, które w czasie takiej sesji chcą poczuć dreszczyk emocji. Dla adrenaliny i cennej pamiątki, np. skaczą ze spadochronem, na bungie, nurkują pod wodą, urządzają przelot balonem albo wspinają się na odpowiednią ku temu ściankę. Jak udowodniliśmy, sesja plenerowa może mieć wiele twarzy, a jej wyraz zależy głównie od nas samych.


Dynów - urokliwe miejsce

W Dynowie nie brak interesujących zakątków dla wykonania kilku ujęć sesji plenerowej. Ulice tego miasteczka skrywają wiele intrygujących miejsc. Jednym z nich jest zabytkowy kościół parafialny św. Wawrzyńca. Warto też skierować swoje kroki w kierunku pozostałości murów miejskich z drugiej połowy XVII wieku. Okolice Dynowa obfitują w urokliwe dworki z XVIII i XIX wieku. Jednym z nich jest dwór Trzecieskich, który wzniesiono ok. 1750 r. Na terenie pałacu znajduje się park, w którym od setek lat rośnie monumentalny dąb.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top