Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Przyjęcie weselne - gdzie je zorganizować?

Przyjęcie weselne - gdzie je zorganizować?
Wybór lokalu na przyjęcie weselne nie jest łatwą decyzją. Nie należy z pewnością dokonywać jej pochopnie. Wcześniej warto odwiedzić jak najwięcej miejsc, porozmawiać z menedżerem lub inną osobą odpowiedzialną za organizację wesel, poszukać opinii innych par młodych, które organizowały tam swoje przyjęcia.

W Poznaniu i jego okolicach ślubnych lokali nie brakuje jest więc w czym wybierać. Poszukiwania miejsca na przyjęcie weselne dobrze jest rozpocząć wcześniej, zwiększa to prawdopodobieństwo, że dany lokal będzie miał wolny termin w dniu Waszego ślubu. Należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.Ilość osób jaka może być ugoszczona w danej sali. Z reguły jest ona troszkę zawyżana, poprzez podanie maksymalnej liczby osób. Może się okazać, że w sali na 100 osób przy jej maksymalnym zapełnieniu Waszym gościom będzie po prostu ciasno. Warto przyjrzeć się także powierzchni miejsca do tańczenia oraz układowi sal – czy jest jedna, czy też kilka, jak ułożone będą stoliki.


Indywidualne oczekiwania co do miejsca

Wystrój czy też styl danego lokalu. W zależności od preferencji może to być odrestaurowany dworek lub pałacyk jak Dworek Skórzewski, nowoczesny hotel (Hotel IBB Andersia, Hotel 500 w Tarnowie Podgórnym) czy też wiejska karczma (Gościniec Karczma Taberska w Janowcu). Jeśli zmęczeni jesteście miejskim gwarem swoje wesele możecie zorganizować w obiekcie, który położony jest na uboczu i dysponuje własnym parkiem lub terenem rekreacyjnym jak Pałac Szczepowice czy też Dworek Biesiadny w Radzewicach. Dobrze jest się zastanowić gdzie Wy i Wasi goście będziecie czuć się najbardziej komfortowo. Miejsca noclegowe – wiele z lokali posiada własną bazą noclegową lub też współpracuje z innym pobliskim obiektem. Dobrze jest dopytać, jaką ilością miejsc dany lokal dysponuje, czy posiada pokój dla nowożeńców i czy jest on wliczony w cenę wesela.


Cena bardzo się liczy

Cena z pewnością stanowi ważne kryterium podczas wyboru miejsca na przyjęcie ślubne. Należy dokładnie dopytać co jest w niej zawarte. Czy pobierana jest dodatkowa opłata za wynajem sali, tzw. korkowe za wniesienie własnego alkoholu lub inne dodatkowe koszty. Niektóre lokale ustalają ograniczenia czasowe i za przedłużenie czasu trwania wesela pobierają dodatkową opłatę. Często cena menu weselnego zawiera dekorację sali, kieliszek szampana na powitanie, chleb dekoracyjny lub inne gratisy. Najlepiej o wszystko dwa razy dopytać, by uniknąć później niemiłych niespodzianek.


Inne szczegóły dotyczące sali weselnej

Podczas oględzin lokalu i rozmowy z menedżerem nie należy zapominać o sprawdzeniu wyposażenia jakie oferuje. Warto dopytać czy jest klimatyzowany, posiada wydzielone miejsce dla orkiestry, ogród lub taras na który będzie można wyjść by się odświeżyć. Dobrze jest także zapytać o parking, czy wliczony jest w cenę wesela i czy dysponuje wystarczającą ilością miejsc. Chyba najważniejszą sprawą jest wnikliwe wczytanie się w warunki umowy. Nie bójcie się pytać o nurtujące Was szczegóły. W końcu to będzie jeden z najważniejszych dni waszego życia, nie pozwólcie, by zepsuły go wcześniejsze niedopatrzenia.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top