Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Przepis na udaną sesję

Przepis na udaną sesję
Ślub i wesele to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego człowieka. Wielomiesięczne przygotowania do tego dnia pochłaniają mnóstwo energii i środków finansowych. Wisienką na tym torcie jest wdzięczność gości weselnych i poczucie dobrze spełnionej misji.

Chcielibyśmy te piękne momenty pamiętać do końca życia, lecz po latach nasze wspomnienia okrywa gruba warstwa patyny czasu. Dlatego też warto zaangażować profesjonalnego fotografa, który uwieczni na zawsze te podniosłe chwile.


Atelier odchodzi do lamusa

Niegdyś popularne sesje studyjne coraz głębiej chowają się w otchłani lamusa. Dzisiejsze trendy podpowiadają aby pokusić się o naturalność i spontaniczność. Sesje studyjne nie dają takiej możliwości, a są to portrety o sztywnych ramach, gdzie raczej nie ma miejsca na improwizację dla Młodej Pary. Ponadto, sesja studyjna musi być dopracowana w każdym najmniejszych szczególe i wymaga solidnego warsztatu fotografa. Ponadto sesja plenerowa daje możliwość mocnej ingerencji Pary Młodej w koncepcję tych zdjęć. Mogą oni zaaranżować swój scenariusz, wybierając miejsce zdjęć czy towarzyszące im rekwizyty. Wiele pamiątkowych fotografii powstaje także spontanicznie, bez wcześniejszej koncepcji.


Bardzo ważne czynniki mające wpływ na udaną sesję

Aby plener był udany musimy jednak pamiętać o kilku fundamentalnych rzeczach. Po pierwsze nie można zdecydować się na sesję w dniu ślubu. Zasadniczo taka decyzja mocno komplikuje powodzenie tego przedsięwzięcia. Nie wypada przecież zostawić weselników samych sobie, tylko po to by wykonać kilka zdjęć. Plener wymaga sporo czasu. Jeśli ma być urozmaicony, to trzeba udać się do kilku miejsc. Ponadto, czasami trzeba niektóre ujęcia powtarzać. Oczywistym jest fakt, ze Para Młoda będzie chciała wrócić na biesiadę weselną w nienagannie czystym i niewygniecionym stroju. Dzień ślubu wiąże się także ze sporą dawką nerwów i emocji. Napięcia Pary Młodej natychmiast wychwyci obiektyw aparatu, a zdjęcia wyjdą posępnie i nienaturalnie. Gdy wybierzemy inny dzień, to możemy swobodnie udać się w kilka miejsc będąc uniezależnionym od kaprysów aury i oddać się w wir plenerowych szaleństw.


Nie brakuje ciekawych miejsc w Nowogardzie

Ciekawych miejsc do wykonania kilku ślubnych ujęć nie brakuje w Nowogardzie. Walory naturalne zachęcają do zdjęć na łonie przyrody. Bliskość jeziora Nowogardzkiego sprawia, że można pokusić się porą letnią o sesję wodną. Sporo w tym mieście także obiektów zabytkowych, które mogłyby stanowić ciekawe i charakterystyczne tło zdjęć ślubnych. Wystarczy choćby wspomnieć o średniowiecznym kościele NMP czy osobliwej wieży ciśnień o wysokości 46 m. Budowla ta powstała w 1882 r.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top