Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Przepis na szampańską zabawę

Przepis na szampańską zabawę
Kiedy goście już się najedzą, wszystkie toasty zostaną wzniesione, a główne szlagiery odśpiewane i odtańcowane, nadchodzi pora na weselne gry i zabawy. Ich rodzaj, ilość i fakt, czy w ogóle się pojawią, zależy od Państwa Młodych. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, aby przekonać również sceptyków o walorach, jedynej w swoim rodzaju, weselnej zabawy.


Zabawa z pomysłem i planem

Wiele par boi się organizowania zabaw podczas własnego wesela. Przyczyny mogą być różne – od zakładanej niechęci innych uczestników, po charaktery nowożeńców. Faktycznie, niektóre zabawy, gry i przyśpiewki mogą wprowadzać Młodą Parę i gości w zakłopotanie. - Pamiętam, jak podczas mojego wesela wodzirej wpadł na pomysł integracji młodej pary z teściami. Wywołał mnie, mojego męża, teściów i swatów na środek, po czym miało nastąpić wzniesienie toastu z głośnym okrzykiem „zdrowie mamo, zdrowie tato”. Nie żyłam z teściami w zbyt dobrych stosunkach. To, co wtedy czułam najlepiej wyraża moja twarz uchwycona na filmie. Bezcenny widok – z uśmiechem wspomina Gabrysia, młoda mężatka ze Śląska. Istnieją jednak sposoby, aby uniknąć kłopotliwych sytuacji. Najlepszym z nich, jest wcześniejsze uzgodnienie listy zabaw z orkiestrą i wodzirejem. Dobry konferansjer udowodni nam, że każda para może znaleźć rozrywkę właściwą dla siebie i bliskich, która nie będzie wywoływać dyskomfortu, a urozmaici imprezę i zmotywuje do wstania od stolika.
 

W co się bawić?

Najważniejsze, aby w zabawie mogli wziąć udział wszyscy. Celem gier weselnych jest bowiem integracja gości i wzajemne poznanie się dwóch nowych rodzin. Jeśli wśród Waszych gości znajduje się większość osób starszych, lepiej nie decydować się na zabawy zbyt śmiałe lub z użyciem dużej ilości alkoholu. Warto zwrócić również uwagę na teksty weselnych przyśpiewek, które czasem bywają nieco pikantne
 

Jedzie pociąg z daleka

Gry weselne dzielą się na te, które odbywają się podczas całej zabawy i te typowo oczepinowe. Do najpopularniejszych zabaw należy pociąg, fanty, taniec w kółeczku czy tańce z balonami. Każdą zabawę można uatrakcyjnić, np. podczas zabawy w pociąg wodzirej może wymieniać stacje, do których pociąg dojechał, a zadaniem gości będzie odtańczenie tańca narodowego danego kraju. Gra w fanty polega na tym, że goście – najczęściej mężczyźni – przynoszą wskazane przez wodzireja przedmioty i składają je na środku sali weselnej. Zaczyna się niewinnie od zapałek, papierosów, pantofelka Następnie można zaangażować panie, które będą musiały wykupywać swoje fanty.
 

A o północy

O godzinie 24 nadchodzi czas na oczepiny. Odbywa się wtedy tradycyjne rzucanie welonu i muszki, w wyniku czego zostaje wybrana Nowa Młoda Para. Aby sprawdzić, jak potoczą się losy Nowożeńców i dostarczyć gościom niewinnej rozrywki, Parę Młodą sadza się na krzesłach plecami do siebie. Następnie każde z nich bierze do jednej ręki swój but, a do drugiej - but partnera. Zabawa polega na odpowiadaniu na pytania zadawane przez wodzireja, dotyczące przyszłego życia. Jeśli pytanie brzmi np. „kto będzie rządził w związku?”, młodzi podnoszą w górę pantofel należący do osoby, która ich zdaniem będzie miała większą władzę. W taki sam sposób można przeprowadzić „test zgodności”, gdzie pytania będą dotyczyć np. wydarzeń z okresu narzeczeństwa. Dla bardziej śmiałych par poleca się przeciąganie surowego jajka przez nogawki spodni Pana Młodego, dokonywane przez młodą żonę oraz zdejmowanie, zawiązanego na udzie małżonki, krawata bez użycia rąk.
 

Grunt to dobry wodzirej

W dniu wesela zbyt wiele obowiązków spoczywa na barkach młodej pary, aby byli jeszcze w stanie nieustannie zabawiać swoich gości. Narzeczeni zaczynają poszukiwania dobrego konferansjera na długo przed ślubem. Często jego rolę spełnia lider grupy muzycznej, orkiestry czy DJ. Warto zapytać wybranego artystę o portfolio, np. film video z wybraną zabawą z wesela innej pary. Wodzirej musi porywać publiczność, nie tylko sypać dwuznacznymi kawałami i serwować oklepane gry.

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top