Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Przepis na idealne zdjęcia

Przepis na idealne zdjęcia
Czy wybór pleneru w dniu ślubu jest dobrym rozwiązaniem? To pytanie zadaje sobie bardzo dużo osób. Nasza odpowiedź jest zdecydowanie przecząca. Dlaczego? Otóż takie rozwiązanie wprowadza nerwowość w imprezę weselną, a dodatkowo uzależnia od pogody, gdyż akurat w tym dniu może padać deszcz, uniemożliwiający przeprowadzenie takiej sesji zdjęciowej.

Warto zarezerwować więcej czasu, poświęcić jeden dzień i udać się w plener jakiś czas po uroczystościach. Dzięki temu pośpiech nie będzie widoczny na zdjęciach, a czas pozwoli Wam na odpowiednie przygotowanie się do każdego ujęcia. Wybierzcie takie miejsca, w których będziecie czuć się swobodnie. Istotne jest tło fotografii, które powinno chociaż częściowo przedstawiać Wasze pasje życiowe i codzienne zainteresowania. Fani sportu powinni zatem udać się na obiekty sportowe, miłośnicy przyrody do pięknych ogrodów, a pasjonaci historii do zabytkowych miejsc.


Kim jest dobry fotograf ślubny?

Dobry fotograf ślubny to taki, który będzie potrafił przenieść towarzyszące w tym czasie emocje na karty papieru. Nie możecie zapominać o tym, że zdjęcia ślubne to nie tylko prezent, jaki sami możecie sobie sprawić, ale też dokument miłości, który za kilkanaście lat będą oglądać Wasze dzieci, rodzina, znajomi i przyjaciele. Warto zatem odpowiednio przygotować się do tej jedynej w swoim rodzaju sesji zdjęciowej. Decydując się na ślub w Cieszynie, zachęcamy również właśnie w tym mieście udać się do kilku pięknych i ciekawych miejsc. Do takich z pewnością należy miejski Rynek. Na środku Rynku stoi ładna, barokowa studnia z figurą Św. Floriana, wykonana w 1777 roku przez Wacława Donaya ze Skoczowa. Zdjęcia można wykonać również na tle Ratusza bądź Domu Narodowego.


Sesja na tle "przeszłości"

Zachęcamy również do pozowania na tle jednego z najstarszych zabytków architektury sakralnej na obszarze Polski, jakim jest rotunda cieszyńska p.w. Świętych Mikołaja i Wacława, znajdująca się na Górze Zamkowej w Cieszynie. Pozostając w klimacie zabytkowych miejsc, warto udać się również na Wzgórze Zamkowe, do Pałacu Myśliwskiego czy zabytkowych kościołów: św. Jerzego, św. Krzyża, św. Trójcy czy św. Marii Magdaleny. Miłośnicy przyrody powinni udać się do tak uroczych miejsc jak chociażby Park pod Wałką, gdzie można wykonać również zdjęcia na tle pomnika pomordowanych w 1942 roku. Pozować można także w parku na Górze Zamkowej, w lesie przy ul. Dzikiej, w rezerwacie „Lasek Miejski nad Puńcówką” czy nad Potokiem Puńcówką.


Pomysły wybranego fotografa

Na pewno wybierzecie z naszych propozycji te, które najbardziej będą Wam odpowiadać. Również możecie o zdanie zapytać Waszego fotografa, który znając okolicę pomoże w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top