Praktyczne porady na ślub

Praktyczne porady na ślub
Organizując najważniejszy dzień w naszym życiu musimy zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Chociaż sam ślub trwa tylko chwilę, a wesele jeden lub dwa dni, to przygotowania rozpoczynamy już nawet rok wcześniej. Mamy nadzieję, iż porady zawarte w tym artykule ułatwią Państwu organizację ślubu i wesela.

Pierwszym punktem przygotowań przedślubnych jest pójście do księdza, załatwienie formalności urzędowych oraz wynajęcie lokalu, na odpowiednią ilość gości, orkiestrę, która zapewni dobrą zabawę i sprawi, że wszyscy będą się bawić. Niezwykle ważny jest catering, bądź kucharki w sali czy restauracji oraz obsługa gości podczas wesela. Musimy zadbać również o napoje alkoholowe, które będą uzupełnianie w miarę ubywania na weselnym stole.


Fotograf i kamerzysta ślubny

Kolejnym etapem przygotowań jest dobór odpowiedniego fotografa i kamerzysty na nasz ślub. To właśnie oni uwiecznią najważniejszą chwilę w Waszym w życiu na zawsze. Dlatego jest to istocie ważne, aby przed rozpoczęciem poszukiwań określić dokładnie swoje wymagania wobec fotografa i kamerzysty. Wachlarz firm i osób zajmujących się fotografią i filmowaniem jest ogromny, dlatego chcemy Państwu pomóc w podjęciu decyzji. Najlepsi fotografowie zajęte terminy mają z dużym wyprzedzeniem, dlatego poszukiwania najlepiej rozpocząć jak najszybciej. Najłatwiej jest zacząć od przeglądnięcia portfolio zamieszonego na naszej stronie Dobrze jest także poszukać opinii innych młodych par na temat współpracy za danym fotografem. Z pewnością będą one dla Was bardzo pomocne. Ostatecznej decyzji nie podejmujecie bez osobistego kontaktu z wybraną przez Was osobom.


Inne ważne szczegóły

Gdy najważniejsze sprawy organizacyjne mamy już za sobą, należy pomyśleć o doborze odpowiedniego stroju dla Panny Młodej i narzeczonego. Na rynku sukni ślubnych znajdziemy ogromny wybór. Projektanci mody prześcigają się w projektowaniu wyjątkowych i oryginalnych sukni. Począwszy od różnych odcieni bieli i ecri, skończywszy od rozmaitych koronek upiększających całość. Piękna panna młoda musi wyglądać wyjątkowo, tak, aby nie tylko zdjęcia ślubne ukazywały nam po latach jej piękno, ale również, aby ona sama czuła się w dniu własnego ślubu naprawdę olśniewająco.


Dobór garnituru dla pana młodego

Nie możemy zapomnieć, aby nasz wybranek wyglądał niepowtarzalnie. Dobranie odpowiedniego garnituru czy fraku jest wprawdzie łatwiejszym zadaniem, jednak powinien być idealnie dopasowany i wyprasowany. Kolory powinny ciekawie kontrastować z suknią panny młodej, a całość stworzyć jedyny w swoim rodzaju efekt. Poza odpowiednim do wzniosłej ślubnej chwili ubraniem, musimy zadbać także o pozostałe elementy naszego wyglądu zewnętrznego. Odpowiednie fryzury ślubne dla panny młodej i właściwe ułożenie włosów pana młodego to podstawa, o której nie powinniśmy zapomnieć.


Dekoracje i dodatki

Na koniec pozostają szczegóły takie jak kwiaty do dekoracji kościoła i sali weselnej, przygotowanie zaproszeń.
Spokojne i rozważne przygotowanie się do ślubu sprawi, że w dniu uroczystości będziemy mogli skoncentrować się na tym, co najważniejsze – na sobie nawzajem i na składanej przysiędze, a nie na zadręczaniu się myślą, czy w restauracji wystarczy miejsca dla wszystkich i czy organista zdąży na czas z „Marszem Mendelsona”.


Autor: Dagmara Sporysz

Polecane artykuły

Śluby z roku na rok coraz piękniejsze Śluby z roku na rok coraz piękniejsze
O ślubach można mówić naprawdę dużo. Jest to temat niezwykle szeroki, głównie za sprawą ogromnej różnorodności różnego rodzaju ślubnych zwyczajów. Poza tym, można zauważyć trend, według którego każde organizowane wesele jest z roku na rok oraz bardzi...
Czytaj więcej
Kluczowe ogniwa ślubu i wesela Kluczowe ogniwa ślubu i wesela
Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie dla dwojga zakochanych ludzi. Każdy element układanki związanej z tym niezwykłym wydarzeniem jest ważny. W tak niezwykłym dniu dla pary narzeczeńskiej, jakim jest ślub, chcielibyśmy zapamiętać każdy, na...
Czytaj więcej
Plan działania przed ślubem Plan działania przed ślubem
Organizacja ślubu i wesela to okres kiedy jest wiele załatwień, nakładów finansowych oraz poświęcenia czasu. Dobrze jest zaplanować swój budżet ślubny, by wiedzieć na ile sobie można pozwolić podczas planowania.
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top