Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Pozwólmy ponieść się wyobraźni

Pozwólmy ponieść się wyobraźni
Ślubna sesja plenerowa to doskonała metoda na urozmaicenie albumu upamiętniającego to wydarzenie. Aby te zdjęcia mogły stać się niepowtarzalnymi, powinniśmy sami zatroszczyć się o szereg szczegółów. To od nas samych i oczywiście od umiejętności fotografa zależy powodzenie sesji plenerowej.

Poszukiwania klasowego fotografa powinniśmy uczynić jednym z pierwszych elementów przygotowania do ślubu. Przed parafowaniem kontraktu z fotografem, przyjrzyjmy się wnikliwie jego plenerowym fotografiom. Ujęcia w terenie są łatwiejsze do wykonania niżeli te studyjne. Wykonujący zdjęcia nie musi dopasowywać póz modeli, dobierać odpowiedniego światła. Poza tym przestrzeń zamknięta w sposób znaczny ogranicza swobodę i inwencję fotografa jak i nas samych.


Więcej swobody w plenerze

Kluczowym elementem wpływającym na jakość zdjęć z pleneru jest poczucie swobody Pary Młodej. Bywa, że młodym małżonkom brak jej przez pośpiech, jeśli sesja odbywa się w dniu ślubu. Ustaleni takiego terminu to niefortunny pomysł. Nastawiamy na szwank naszą reputację pozostawiając na sali weselnej naszych gości, a pośpiech w robieniu zdjęć natychmiast odbija się na ich jakości. Tak nietrafiony wybór dnia dla zdjęć, wiąże się także z tym, że możemy wykonać zdjęcia zaledwie w jednym miejscu. Kiedy dysponujemy większą ilością czasu, to możemy urozmaicić przestrzeń fotografii, odwiedzając kilka różnorakich miejsc.


Sesja ślubna - pomysły

Pomysłów na ciekawą sesję plenerową jest mnóstwo. Niektóre pary wybierają romantyczne miejsca na łonie przyrody, wśród falujących z wiatrem kłosów traw, na ławce w parku, czy w miejscu gdzie po raz pierwszy złączyły się usta zakochanych. Inni zdecydują się na coś bardziej szalonego, co niesie większe pokłady energii. I takie Młode Pary wsiądą wspólnie na motocykl, będą forsować ścianę wspinaczkową, albo zanurkują pod wodą i tam pocałują się namiętnie. Nowożeńcy równie chętnie fotografują się na ulicach miast. Scenerią zdjęć ślubnych może stać się miejski rynek, zabytkowe budowle, park miejski, a nawet wnętrze opustoszałej fabryki. Powodzenie sesji plenerowej zależy więc nie tylko od fotografa, ale i od nas samych.


Barwice - miejsce niezwykłe

Ciekawych miejsc na wykonanie kilku zdjęć w plenerze nie brak w Barwicach. Miasto położone jest nad rzeką Gęsią w pagórkowatej okolicy. To znakomita przestrzeń do fotografii ślubnej na łonie dzikiej natury. Także zabudowa miejska ma wiele do zaoferowania. Największą atrakcją architektoniczną miasta są zabytkowe domy ryglowe z XVIII i XIX wieku, a także lokalny kościół, którego początki sięgają średniowiecza, a dzisiejszy kształt zyskał w XIX stuleciu.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top