Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Poszukiwania wytrawnego fachowca

Poszukiwania wytrawnego fachowca
Wybór fotografa na ślub nie jest łatwym do zrealizowania zadaniem. W dobie współczesnej elektroniki, za aparat chwyta wielu ludzi, którzy nie zawsze stają na wysokości zadania. Trzeba wnikliwie przeanalizować rynek usług fotograficznych, by nasza pamiątka na całe życie, nie stała się wstydliwym albumem, skrywanym gdzieś w otchłani sterty niepotrzebnych rzeczy.

Na początku warto należy oszacować, jakim budżetem weselnym dysponujemy i jakie wymagania mamy wobec fotografa. Niektórzy narzeczeni twierdzą, że zdjęcia na ich ślubie i weselu może zrobić sąsiad, znajomy bądź kuzyn. Wszystko jest pod kontrolą jeżeli ci bliscy mają pojęcie o fotografii ślubnej, ale najczęściej są to zupełnie amatorzy, którzy po prostu chcą na wyświadczyć przysługę. Ponadto goście na weselu chcą się bawić, czasami gdzieś umkną na kieliszek wódki, poprzez co nie dokumentują ważnych obrzędów ślubnych czy hulaszczych tańców. Efektem takich "cieć budżetowych" są fatalne zdjęcia - niewłaściwie skadrowane, mają dziwne plamy z opalcowanego obiektywu albo są fatalnie doświetlone. Takiej pamiątki z pewnością nikt z ochotą nie obejrzy i nie będzie chciał do niej wracać.


Jak znaleźć tego najbardziej odpowiedniego?

Gdy już wiemy, że chcemy zaangażować specjalistę i mamy na to odpowiednie środki, to też nie możemy brać pierwszego lepszego fotografa. Jeżeli chcemy postawić na jakość ,to powinniśmy też liczyć się z większym wydatkiem. W przypadku fotografów ślubnych, cena na ogół idzie w parze z jakością wykonanych usług. Zdarzają się jednak pasjonaci, którzy schodzą zdecydowanie poniżej wywindowanych stawek i wykonują tę samą pracę na porównywalnym, o ile nie lepszym poziomie.


Wiele ofert na rynku

Rynek ślubny nasycony jest ofertami różnej klasy fachowców. Na poszukiwania fotografa na ślub „wyruszamy” najczęściej w przestrzeń internetu. Tam będziemy mieli okazję przejrzenia portfolio kolejnych fotografów. Gdy wpadną nam w oko dokonania kilku fachowców, to aby wyłonić tego jedynego powinniśmy umówić się z każdym z nich na rozmowę w cztery oczy. Poznamy wtedy charakter fotografa, będziemy mieli okazję obejrzeć szersze spektrum dokonań fachowca, a także na własne oczy będziemy mogli zweryfikować czy dysponuje on sprzętem jakim chwalił się w ogłoszeniu. Jeżeli planujemy sesję plenerową, to zwróćmy szczególną uwagę właśnie na tego rodzaju obrazy. Możemy wtedy zaobserwować jak dany fotograf radzi sobie w bardziej frywolnej konwencji niż reportaż.


Wspaniałe miejsca z historią w tle

Ciekawych miejsc na odbycie tejże sesji nie brak w Pełczycach. Miasteczko to skrywa wiele cennych i okazałych zabytków architektury. Jednym z takich obiektów jest zespół klasztorny cystersek. Najstarsze budowle tego kompleksu sięgają nawet XIII wieku. Innym historycznie ważnym obiektem jest folwark klasztorny w skład którego wchodzą: spichrz z XVIII wieku, stajnie (XIX w), stodoła (1928 r) i ogrody klasztorne. Ponadto obiektyw fotografa powinien zostać skierowany jeszcze na miejscowy ratusz wybudowany początkiem ubiegłego stulecia, a także na zabytkowy gmach poczty i szkoły przy ulicy Kościelnej.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top