Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Pośpiech nie popłaca

Pośpiech nie popłaca
Ślub i wesele to niezwykle czasochłonne i drogie przedsięwzięcie. Aby zapanować nad tą wielką machiną, przygotowania należy rozpocząć na wiele miesięcy przed tym ważnym wydarzeniem. Warto również wcześniej zatroszczyć się o zaangażowanie dobrego fotografa.

To on będzie rejestrował i dokumentował na wieki dzień, który przeminie, lecz zdjęcia pozostaną w naszych albumach. Fotografowie z najwyższej półki terminy swoich usług mają zarezerwowane nawet na rok przed ich wykonaniem. Także, jeżeli zależy nam na jakości, to nie zwlekajmy zbyt długo z tą decyzją.


Sesja ślubna w zestawie

W pakiecie usług fachowca robiącego zdjęcia ślubne na ogół znajduje się zakładka „sesja plenerowa”. To ostatnimi czasy wyjątkowo popularna forma zdjęć. Z czego wynika jej popularność? Otóż do niedawna na piedestale stawiano sesje studyjne. Te jednak z czasem stały się schematyczne i ograniczone przestrzenią studia. Przestały się podobać pozowane i nieco sztuczne fotografie studyjne, więc ewolucja fotograficzna chciała, by Państwo Młodzi wyszli w „teren”.


Zdjęcia na łonie natury

Sesja plenerowa stwarza dużo większe możliwości, jest bardziej urozmaicona. Za tło naszych zdjęć mogą posłużyć lokalne zabytki architektury, ulice miast, bramy kamienic czy miejski park. Znakomicie prezentuje się sceneria łona natury, która zawsze nadaje kolorytu i niezwykłości każdemu zdjęciu. Zasadniczo sesję taka można wykonać niemalże wszędzie. Ważne jest aby wybrana lokalizacja nie powodowała skrępowania Młodej Pary, bowiem wtedy takie zdjęcia tracą naturalność, a co za tym sens ujęć w innej przestrzeni niż studio.


Na co zwrócić uwagę?

Aby sesja powiodła się należy pamiętać o kilku rzeczach. Za termin sesji nie wybierajmy dnia ślubu. Para Młoda jest wtedy zabiegana, a cały dzień jest niezwykle napięty i wygospodarowanie choćby jednej godziny graniczy z cudem. Ponadto pozostawianie gości weselnych, nawet na kilkadziesiąt minut, jest nietaktem. Zdjęcia w dniu ślubu w sposób znaczny ograniczają pole manewru. Plany może nam przecież pokrzyżować kapryśna aura, a przy zbędnym pośpiechu nie odwiedzimy więcej niż jednego czy dwóch miejsc. Dużym dyskomfortem jest również zamartwianie się Panny Młodej o swój makijaż czy czystość stroju ślubnego. Nie wypada przecież powrócić na biesiadę weselną w ubłoconych butach czy sukni. W innym dniu te perspektywy rysują się odwrotnie i efekt widoczny jest natychmiast.


Glinojeck i okolice

Interesującym miejscem na odbycie sesji jest Glinojeck. To piękna miejscowość leżąca u stóp brzegu rzeki Wkry. Wiele tutaj sielskich zakątków, gdzie można zainscenizować romantyczną podróż łódką, czy wykonać kilka ujęć sesji wodnej. W samym mieście nie brak zieleni, w postaci mądrze zagospodarowanych skwerów i parków. Ponadto teren gminy w 35 proc. stanowią lasy, gdzie również nie brak romantycznych ścieżek i ławeczek. W nieodległej miejscowości Wkra znajduje się zbudowany w połowie XIX wieku drewniany dworek otoczony zabytkowym parkiem. Zaś w pobliskim Malużynie zachował się kościół wybudowany w połowie XV wieku. Przy świątyni znajduje się drewniana dzwonnica z 1655 roku. To także dwa obiekty, które zasługują na uwagę obiektywu fotografa ślubnego.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top