Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Pomysł na niezwykłą sesję

Pomysł na niezwykłą sesję
W dzisiejszych czasach wiele par decyduje się na sesję zdjęciową, która realizowana jest w plenerze, w scenerii parków, jezior, lub też lasów. Modne stały się także zdjęcia industrialne, wykonywane na tle starych kamienic, opuszczonych budynków, lub też w centrum miasta.

Nie jest jednak dziś rzadkością, widok pary młodej na dworcu kolejowym, w basenie, opuszczonej fabryce lub też w metrze, gdyż plenerowe zdjęcia ślubne stały się coraz bardziej szalone i niezwykłe, a im bardziej są oryginalne, tym lepiej.


Kreatywność i pomysł

Obecnie liczy się każdy, nawet najbardziej dziwny i zaskakujący pomysł, a fotografowie muszą wykazać się nie tylko kreatywnością, ale także otwartością, aby nadążyć za obowiązującymi dziś trendami. Im więcej zdarza się nieoczekiwanych sytuacji oraz zabawnych momentów podczas sesji, tym staje się ona barwniejsza i ciekawsza. Często zdarza się również, ze sesja plenerowa, powiązana jest tematycznie z zainteresowaniami, hobby, lub też zawodem pary młodej.


Odpowiedni kontakt z wybranym fotografem

Ważne jest zatem, aby nawiązać dobre relacje z fotografem, poznać się oraz przedstawić swoje wymagania i oczekiwania. Pozwala to, uzyskać większą swobodę podczas zdjęć oraz zmniejszyć stres w taki sposób, aby zdjęcia szły w dobrym kierunku, a efekty były zadowalające. Aby sesja przyniosła oczekiwane rezultaty, para młoda powinna przede wszystkim dobrze się bawić i zapomnieć o istnieniu obiektywu. Niepowtarzalne i wyjątkowe zdjęcia ślubne mają to do siebie, że nawet po kilku latach przywołują uśmiech na twarzy, kiedy ponownie wracamy do tamtego czasu.


Sanok miastem wielu możliwości

Jeśli organizujecie sesję plenerową w Sanoku, to z pewnością znajdziecie w tym mieście wiele ciekawych miejsc na tą okoliczność. Jednym z nich jest Sanockie Muzeum Budownictwa Ludowego, które uznawane jest za jedno z najciekawszych muzeów "pod chmurką" w Polsce. Zgromadzone w tym miejscu dawne budowle, pochodzące z Bieszczadów, Beskidu Niskiego i ich pogórzy, a także wiatrak, kuźnia, czy też tartak, bez wątpienia stanowić mogą magiczną scenerię sesji zdjęciowej. W Sanoku, przy ulicy Zamkowej, znajduje się również szesnastowieczny zamek umieszczony jest na malowniczej skarpie, sięgający swoją historią okresu średniowiecza.


Tereny zielone w tle

Pary preferujące zdjęcia na tle zieleni, mogą udać się do centrum miasta, gdzie mieści się Park miejski im. Adama Mickiewicza w Sanoku, założony w 1896 roku. W parku znajduje się platforma widokowa oraz źródełko im. Fryderyka Chopina, a przy wejściu wyróżniamy Muszlę Koncertową, która także stanowić może ciekawą scenerię Waszej sesji. Sanockie Błonie to również spore tereny zielone rozciągające się od Obwodnicy Północnej do rzeki San. W miejscu tym powstać mogą zdjęcia zarówno w zielonej scenerii, jak i w wodzie, które stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Przy odrobinie fantazji i szaleństwa, możecie uzyskać wyjątkową pamiątkę, w postaci fotografii, wyróżniających się niezwykła ekspresją.


Nocne zdjęcia

Z fotografem możecie udać się również na Rynek, gdzie uroku Waszym zdjęciom dodać mogą charakterystyczne kamieniczki z XVII-XVIII wieku oraz eklektyczny ratusz miejski, umieszczony we wschodniej pierzei rynku. Najciekawsze fotografie powstać mogą nocą, kiedy włącza się podświetlenie fontann oraz rozbrzmiewa muzyka, zapewniająca dodatkowo wyjątkowy klimat. Okalające sanocki rynek zabytkowe kamienice oraz ulica Zamkowa, prowadząca do zamku królewskiego, nadają temu miastu niezwykłego uroku i czynią go miejscem, w którym można zrealizować jedyną i niepowtarzalną sesję zdjęciową.

Autor: Edyta Fołta

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top