Podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców
Podziękowania dla rodziców to jeden z obowiązkowych rytuałów weselnych. Jak wtedy się zachować? Czy zdobyć się na oryginalność, czy też poprzestać na schemacie? Warto jest się nad tym wcześniej zastanowić.

Moment ślubu, opuszczenia domu, to tak naprawdę chwila, w której kończy się niejako dzieciństwo. Opuszczamy ciepłe gniazdo rodzinne i sami wypuszczamy się na głębokie i często burzliwe wody samodzielności. To także dobry czas na podziękowanie rodzicom za trud wychowania, wszystkie problemy związane z naszym wychowaniem, ale pewnie i radości jakich nam przysparzali. Najczęściej rodzice mocno pomagają i w tej ostatniej fazie, gdy trzeba wesprzeć latorośl w zorganizowaniu wesela.
 

W jaki sposób podziękować rodzicom?

Jak wiec podziękować? Czy zwykłe kwiaty wystarczą? Oczywiście liczy się gest, a bukiet, czy kosz kwiatów należy wręczyć rodzicom obowiązkowo. Najczęściej ta chwila następuje tuż po oczepinach, przy dźwiękach piosenki „Cudownych rodziców mam”. Goście otaczają parę i tańczą wokół niej w rytm tej melodii. To rozwiązanie standardowe, ale można nieco zaskoczyć naszych rodziców. W momencie rozpoczęcia tej „poduroczystości” na bohaterów tego wydarzenia spada deszcz balonów, konfetti, fanfary i wszystko co sprawia, że chwila ta jest bardziej wyrazista. Można postarać się o jakiś pokaz multimedialny, gdzie prezentowana będą zdjęcia i filmy upamiętniające najważniejsze momenty dorastania nowożeńców pod okiem rodziców. Można także uczynić coś zupełnie wyjątkowego, np. napisać wiersz, rzewną lub humorystyczną przemowę lub zaśpiewać piosenkę własnego autorstwa.
 

Inna forma podziękowań a bardziej kameralnym miejscu

Bywa również, że Pary Młode decydują się na bardziej intymną atmosferę podziękowań. Przed lub po ślubie zapraszają na kameralną kolację w ekskluzywnej restauracji albo organizują tali wieczór w domu. Można rodziców zaprosić na wspólną wycieczkę, wyprawę, czy na weekendowy pobyt w SPA. Jeśli nas na to stać, można także ufundować rodzicom wycieczkę zgodną z ich upodobaniami. Warto zatroszczyć się także o jakiś prezent upamiętniający dzień usamodzielnienia ich pociech. Może to być album ze zdjęciami, tablica pamiątkowa, obraz i inne przedmioty symbolizujące ten wyjątkowy dzień.

Autor: Paweł Handzlik

Polecane artykuły

Prezenty ślubne – zwyczaje i oczekiwania Prezenty ślubne – zwyczaje i oczekiwania
Goście weselni często nie potrafią zdecydować się na wybór odpowiedniego prezentu dla młodej pary. Nie zawsze wiąże się to z pustą kieszenią, lecz z kupnem takiego prezentu, który będzie jedyny i niepowtarzalny. Niestety często młoda para dostaje tak...
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top