Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Plenery ślubne w Żorach i Rybniku

Plenery ślubne w Żorach i Rybniku
W usłudze fotografii ślubnej wielką rolę odgrywa sesja w plenerze. Może być ona zrealizowana w tym samym bądź też innym terminie niż ślub i wesele. Wszystko zależy od preferencji, jednak najważniejsze jest wiedzieć na co zwracać uwagę w wyborze fotografa ślubnego.

Zdjęciowa sesja ślubna należy do kluczowych spraw związanych ze ślubem. Ważne jest nie tylko znalezienie dobrego fotografa, ale także odpowiedniego miejsca, które stanowić będzie tło sesji. Coraz częściej zdarza się, że pary młode rezygnują ze standardowej sesji zdjęciowej w studiu fotograficznym, na tle sztucznym i decydują się wybrać z fotografem w plener. Takie tło z pewnością jest naturalne, a najczęściej posłużyć za nie mogą parki, lasy, ruiny zamków i opuszczonych budynków, czy też jeziora, gdyż to właśnie przyroda stanowi idealne otoczenie dla sesji zdjęciowej.


Piękne tereny w Żorach

W Żorach znajduje się wiele miejsc oraz budynków, które przy odrobinie fantazji i zaangażowania mogą stworzyć niezwykłą scenerię na tą okoliczność. Należą do nich między innymi kamienice mieszczańskie przy rynku na ul. Murarskiej, które pochodzą z XVIII i XIX wieku. Ponadto średniowieczny układ urbanistyczny Żor oparty na owalu oraz fragmenty murów obronnych, bez wątpienia również stanowić mogą ciekawe tło. Żory usytuowane są nad rzeką Rudą, co stwarza również warunki dla osób preferujących sesję nad wodą. W dzielnicy Baranowice znajduje się pałac klasycystyczny z XVII/XVIII wieku oraz park, a stare miasto, czyli piękna starówka także posiada wiele magicznych zakamarków.


Termin inny od ślubu i wesela

Jeśli Wasza sesja zdjęciowa nie odbywa się w tym samym dniu co ślub, to warto udać się w okolice Żor, gdzie również znajduje się wiele ciekawych miejsc. Można wybrać się z fotografem między innymi do Rybnika, gdzie znajdują się ruiny późnobarokowego dworu pocysterskiego z 1736 roku. Dla osób poszukujących bardziej oryginalnych miejsc, odpowiednia będzie także zabytkowa Kopalnia „Ignacy” w Rybniku Niewiadomiu, ze znajdującymi się tam maszynami wyciągowymi szybów, będącymi przykładem ówczesnej myśli technicznej. W Grodźcu wyróżniamy Cementownię, która jest szczególnym miejscem o niezwykłej atmosferze, gdzie nawet napisy na murach nabierają swojego uroku. Ponadto miejscem szczególnie upodobanym przez pary młode jest Pszczyna i mieszczący się tam wspaniały zamek oraz niezwykły park.


Wielka rola otoczenia

Ruiny zamku, skansen, rzeczka, stary most, polany, stare cementownie, czy też zalew to miejsca, które w obecnych czasach cieszą się największym powodzeniem wśród par, decydujących się na plenerową sesję ślubną. Dodatkowo oczywiście przygotowywane są zdjęcia z samych uroczystości. Otoczenie odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego powinno być ono naturalnie, spontanicznie, idealnie do Waszego samopoczucia, a także towarzyszącego Wam nastroju. Im bardziej para czuje się swobodnie oraz naturalnie, tym lepsze są rezultaty sesji. Często  jednak bywa, że niektóre osoby nie są na tyle spontaniczne, lub też nie mają koncepcji na ciekawe ustawienie się do zdjęcia. W takich sytuacjach ważne jest aby fotograf zamienił sesję naturalną na pozowaną, co pozwoli na uzyskanie lepszych efektów.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top