Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Plenerowa swoboda i spontaniczność

Plenerowa swoboda i spontaniczność
Sesja plenerowa to ostatni krzyk ślubnej mody fotograficznej. Pomysły fotografów i Par Młodych są coraz bardziej niekonwencjonalne. Plener to znakomita zabawa dla nowożeńców, a także pole do popisu dla fotografa. O powodzeniu ów zdjęć decyduje zmysł artystyczny fotografa, a także swoboda młodych małżonków.

Dobrzy fotografowie na ogół sprawdzą się w każdym rodzaju zdjęć. Rzetelnie udokumentują wszystkie ceremonie, sprawdzą się w studio, a także znajdą pomysły na ciekawy plener. Przed zatrudnieniem fotografa na nasz ślub, warto się przyjrzeć jego wcześniejszym dokonaniom właśnie z pleneru. Możemy Państwu zagwarantować bowiem, że po latach właśnie obrazy z ów sesji, będą wywoływać na naszych obliczach najwięcej uśmiechu. Dlatego też warto zadbać, aby zdjęcia plenerowe wykonał fachowiec z najwyższej półki.


Najlepiej omijać termin ślubu

Nie tylko robiący zdjęcia jest głównym czynnikiem dającym gwarancję udanej sesji plenerowej. Wiele zależy od Pary Młodej. Ta przede wszystkim powinna zrezygnować z pomysłu wykonania pleneru w dniu ślubu. Taki wybór powinien być ostatecznością, bowiem dzień ten przepełniony jest stresogennymi sytuacjami i po co jeszcze przyprawiać się o ten związany z pośpiesznie wykonaną sesją. Dużym fo pa wobec gości byłoby opuszczenie ich na więcej niż godzinę. Ponadto martwilibyśmy się czy garderoba nie wybrudziła się za nad to albo czy garnitur Pana Młodego nie jest nazbyt wygnieciony. To zupełnie niepotrzebne zmartwienia i ograniczenia, które usztywniają Parę Młodą. Takie zachowanie natychmiast wychwyci obiektyw aparatu i zdjęcia takie okażą się klapą. Ponadto inny termin pozwala nam na spożytkowanie sesyjnego czasu na odwiedzenie kilku interesujących miejsc, a nie tylko jednego i to najlepiej nieodległego sali biesiadnej. Taki wybór pozwala też na zmianę terminu sesji gdy aura kaprysi i uniemożliwia zdjęcia.


Właściwie dobrane przestrzenie

Bardzo ważny jest też dobór odpowiednich miejsc, które posłużą za tło ów fotografii. Istotne jest aby małżonkowie czuli się w obranej przestrzeni swobodnie i komfortowo. Przestrzeniami sesji plenerowych stają się na ogół budowle z historią w tle, albo zakątki kojarzące się z narzeczeństwem. Tutaj wszystko zależy od inwencji fotografa i nas samych. Interesujących miejsc dla kilku ujęć ślubnych nie brakuje w Jaśle.


Na co zwrócić uwagę?

Wśród zabytkowych budowli na uwagę obiektywu zasługują kościoły, a w szczególności najstarszy z nich pw. Wniebowzięcia NMP, którego historia sięga XV wieku. Jasło może szczycić się pięknym i rozległym rynkiem z otaczającymi go niezwykle kolorowymi zabytkowymi kamienicami. W mieście zachował się również fragment murów obronnych, na którym zielenią się rośliny. W parku miejskim pięknie prezentuje się fontanna. W sąsiednich Szczebinach i Trzcinicy znajdują się leciwe zespoły dworsko-parkowe, które też mogłyby stanowić romantyczny motyw sesji plenerowej.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top