Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Plenerowa sesja ślubna

Plenerowa sesja ślubna
Zdjęcia ślubne i styl wykonywanych przez fotografa zdjęć to sprawa indywidualnych gustów. Coraz więcej par decyduje się na plenerową sesję ślubną, która odbywa się w scenerii przyrody, lub też zabytkowych budowli.

Mielec jest urokliwym miastem, o małomiasteczkowej zabudowie, posiadającym stary układ przestrzenny z rynkiem. Znajduje się tutaj kilka zabytków oraz miejsc, które z pewnością mogą stworzyć niezwykłą scenerię Waszych zdjęć ślubnych. Zabytkowe zamki, dworki oraz budowle kryją w sobie tajemniczość, historię, jak również kulturę. Ich magia wyglądu stwarza niezwykłą atmosferę podczas sesji zdjęciowej. Jednym z takich szczególnych miejsc jest wzniesiony w XVII wieku Dworek Oborskich, obok którego mieści się park z I połowy XIX wieku.
 

Sesja w okolicach Mielca

Wasza sesja zdjęciowa może odbyć się także w okolicach Mielca, gdzie również znajduje się wiele interesujących miejsc. Jednym z nich jest renesansowy dwór w stylu neogotyku angielskiego. Położony jest on na wzgórzu w miejscowości Przecław. Na południowej ścianie budowli wyróżniamy taras i loggie z widokiem na malowniczy park, obok którego stoi niewielka baszta. Północną ścianę zamku wieńczy piętrowa wieża, a mury zamku zdobią gzymsy z ozdobnymi łukami. Nieopodal zamku przepływa rzeka Wisłoka oraz potok Słowik, które są także odpowiednim miejscem dla par preferujących zdjęcia na tle wody.
 

Mieleckie lasy

Ciekawą scenerię zdjęć mogą też stworzyć mieleckie lasy, których większość wchodzi w skład Mielecko-Kolbuszowsko-Głogowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. W miejscu tym znajduje się także rezerwat przyrody Jaźwiana Góra. Na wschód od Mielca leży miejscowość Kolbuszna, na której obrzeżach znajduje się skansen. Jest to teren porośnięty lasem i zagajnikami, bogatymi w wiele obiektów architektury wiejskiej oraz zespół wiatraków, młyn wodny, czy też budynki szkoły i karczmy wiejskiej.
 

Dobra sesja wymaga czasu

Także w miejscowości Baranów Sandomierski, położonej 25 km od Mielca, wyróżniamy późnorenesansowy zamek zwany "małym Wawelem" wokół którego znajduje się park francuski z tarasami i fontannami. Decydując się na sesję zdjęciową w plenerze należy rozważyć, czy chcielibyście aby była zorganizowana w dniu ślubu, co mogłoby odbyć się kosztem dobrej zabawy i ciekawych zdjęć, gdyż dobra sesja jest bardzo czasochłonna. Obecnie wiele par wybierających taki rodzaj sesji, często planuje ją na inny dzień. Jeśli jednak zdecydujecie się zorganizować ją przed ślubem, to trzeba uwzględnić, że zazwyczaj wszystkie zdjęcia wykonane będą na stojąco ze zwracaniem uwagi, aby nic złego nie stało się z suknią panny młodej, co zdecydowanie przekłada się na efekty sesji.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top