Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Plener w scenerii lipieńskich jezior

Plener w scenerii lipieńskich jezior
Ślub to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w życiu dwojga kochających się ludzi. Łzy wzruszenia rodziców, przysięga małżeńska, pierwszy taniec, oczepiny - te chwile powinny pozostać w naszej pamięci na zawsze, ale na ogół bywa tak, że po latach pozostają tylko szczątki tych wspomnień. Dlatego na każdym wydarzeniu tej rangi pojawia się fotograf, który wytrwale dokumentuje te chwile obiektywem swojego aparatu.

Zdjęcia reportażowe to fundament dla każdego albumu ślubnego. Fotograf towarzyszy Parze Młodej już od godzin porannych, kiedy to Panna Młoda korzysta z pomocy fryzjerki, wizażystki i gdy przybiera uroczystą suknię. Pan Młody zaś zawzięcie poleruje buty i skwapliwie dopasowuje muszkę pod gardłem. Oczywiście jeden fotograf nie jest w stanie ogarnąć przygotowań obu stron, dlatego na ogół na wstępie powinien towarzyszyć mu drugi fotograf. Następnie dokumentowane jest błogosławieństwo rodziców w domu przyszłej małżonki, chwile wzruszenia i huczny wyjazd na ceremonię do kościoła. Po drodze na ogół kordon samochodów spotyka popularną "szlogę" zwaną również "bramą". Stanowią ją barwni przebierańcy, którzy powinni także być uchwyceni przez fotografa.


Ważne chwile warte uwiecznienia

Później następuje wypowiedzenie sakramentalnego "tak" przy kościelnym ołtarzu. Tam wykonujący zdjęcia powinien uchwycić kilka kluczowych momentów, jak chwila włożenia obrączek na palce, wyrazy twarzy uczestników mszy czy pocałunek na koniec ceremonii. Przestrzeń kościoła jest o tyle wymagająca, że pomieszczenia te są często niedoświetlone. Przed angażem fotografa, warto upewnić się czy ten posiada właściwe zaświadczenie wydawane przez diecezję pozwalające mu na pracę we wnętrzach świątyń. W czasie biesiady weselnej powinny być uchwycone takie momenty jak: przywitanie gości, krojenie tortu, toasty, oczepiny i niekończące się tańce.


Urozmaicenie albumu ślubnego

Ten standardowy komplet zdjęć warto wzbogacić o ujęcia plenerowe. Ta odmiana fotografii ślubnej zyskała sobie ostatnio niemałą popularność wśród Młodych Par. Swoje powodzenie zawdzięczają temu, że owe zdjęcia takie nie są sztuczne i wymodelowane, jak to często ma miejsce przy okazji zdjęć w studio. Tutaj widoczne są młodzieńczy wigor, uśmiech i naturalna spontaniczność zakochanych. Za tło takich zdjęć młodzi obierają różnorakie miejsca. Może to być ławka w parku, ruiny starego zamku, wnętrze opuszczonej fabryki, albo leśny zagajnik. Wybór zależy od naszej odwagi i inwencji.


Lipiańskie miejsca atrakcyjne na ślubne sesje

Ciekawych zakątków do wykonania sesji plenerowej nie brak w Lipianach. Miejsce to atrakcyjne, które otoczone jest z trzech stron wodami jezior: Wądół i Kościelnego. Poza walorami naturalnymi, godne uwagi oka obiektywu aparatu są lokalne zabytkowe budowle. Pięknie prezentują się dwie gotyckie bramy z XV wieku, stanowiące pozostałości muru obronnego miasta. Inną perełką sztuki budowlanej jest lipiański ratusz, zbudowany w XVIII wieku, a także kościół Wniebowzięcia NMP, którego początki datuje się nawet na wiek XIII.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top