Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Planowanie fotografii ślubnych

Planowanie fotografii ślubnych
Do romantycznych plenerów ślubnych wciąż należą ogrody, pola, zabytkowe wnętrza kamienic lub klubów i hoteli, mosty oświetlone nocą oraz plaża i morze. Tu przepięknie wyglądają zdjęcia robione podczas zachodu słońca. Jaka jest rola fotografa ślubnego oraz jak powinna wyglądać idealna sesja ślubna?

Taka usługa rozpoczyna się w domu pani młodej a rzadziej u pana młodego. Nie ma tutaj zbyt wiele okazji na uwiecznianie chwil z wiązania przez niego krawatu czy dopinania mankietów. Natomiast zdjęcia ślubne z fotoreportażu uwiecznią przywitanie pana młodego przez pannę młodą, kilka chwil z dopinania sukienki, zakładania welonu czy podwiązki. Kolejnym etapem realizacji fotoreportażu jest udział fotografa ślubnego podczas błogosławieństwa w kościele. Tutaj towarzyszy mnóstwo emocji nie tylko parze młodej, ale i ich najbliższym.


Pamiątka wielkiej wagi

Na zrobionych przez fotografa zdjęciach będą one doskonałą pamiątką dla potomnych. Podczas kontynuacji fotoreportażu fotografa ślubnego, zdjęcia ślubne uwiecznią kilka istotnych momentów. Będą nimi droga do ołtarza, moment przysięgi małżeńskiej, komunia święta a także życzenia składane pod koniec Mszy Świętej. Są to chwile, z których zdjęcia robione są praktycznie zawsze – nie tylko w trakcie fotoreportaży ślubnych. Nie ma nic na przeszkodzie, aby wykonywano wiele innych fotografii. Jednakże musi starczyć na nie czasu i nie powinny one przesłonić tych najważniejszych do utrwalenia momentów kościelnej ceremonii ślubnej, o których była mowa wyżej.


Opinia fotografa ślubnego

- Współczesne sesje ślubne znacznie odbiegają od tych sprzed lat. Pamiętam zdjęcia swojego kuzyna, który stał nad swoją żoną, a za nimi widniała fototapeta imitująca gaj oliwny. Dziś zdjęcia robi się głównie w plenerze lub wybiera interesujące obiekty. Poza sesjami w otoczeniu przyrody czy w ciekawych architektonicznie punktach w pobliżu miejsca zamieszkania pary młodej, zdarzyło mi się wyjechać na sesje za granicę. Byłam z młodymi w Grecji, na wyspie Santorini i w Wenecji, ale mojemu koledze udało się być na innych kontynencie, bo para bardzo chciała mieć sesję w Nowym Jorkuopowiada nam Agnieszka, która na co dzień fotografuje warszawskie pary.


Koszty mają znaczenie

Niestety sesja za granicą to dodatkowy koszt, ponieważ poza regularną ceną usługi musimy doliczyć także cenę lotu i zakwaterowania osoby, która robi nam zdjęcia. Częstym pomysłem stało się również wykonywanie zdjęć w całkowicie nieślubnym anturażu, np. stacje kolejowe czy metra, budowy i opuszczone fabryki lub sesje dla miłośników sportu. Wśród takich można wyróżnić zdjęcia na kładach, żużlu, samochodach terenowych czy – coraz popularniejsze – na boiskach piłkarskich. Ekstremalnym pomysłem, który także się zdarza, jest sesja fotograficzna pod wodą i ujęcia niczym z bajki w zupełnie innej przestrzeni.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top