Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Piękny kościół w dniu ślubu

wesele ełk - kościół w ełku - para młoda
Wybór odpowiednich dekoracji na ślub, ma ogromny wpływ na jego ostateczny wygląd. Dodatki i ozdoby stanowią bowiem swego rodzaju spoiwo, które łączy wszystkie elementy wesela, w konsekwentną wizualnie całość. Przygotowaliśmy dla Was kilka inspiracji, które pomogą Wam przygotować kościół na ślub.

Tradycyjny ślub winien odbywać się w parafii Panny Młodej, jednak obecnie coraz częściej odchodzi się od tego rodzaju obyczajów, a pary same wybierają kościół, w którym chcą się pobrać. Dzięki temu mogą dokładnie dopasować miejsce ślubu do swoich potrzeb i pomysłu na aranżację. 

Jaki kościół wybrać na ślub?

Wybierając świątynię, w której odbędzie ceremonia, warto przede wszystkim zastanowić się nad tym kto będzie nam udzielać ślubu oraz jak będze wyglądać sam ślub. Bez wątpienia nie chcecie by Wasi liczni goście tłoczyli się w ławkach w niewielkim kościółku. A może właśnie planujecie skromną ceremonię i nie chcecie aby odbywała się ona w ogromnej katedrze?

O ślubne wybory przyszłych par młodych zapytaliśmy panią Barbarę, która na co dzień pomaga narzeczonym w organizacji ślubów w Ełku:

- W Ełku znajduje się kilka pięknych i zabytkowych kościołów, w których odbywają się ceremonie ślubne. - mówi pani Barbara - Jednym z pięknych i zabytkowych budowli jest neogotycka Katedra św. Wojciecha, z 1893 roku. Świątynia posiada częściowo gotyckie wyposażenie, które pochodzi z innych kościołów. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługuje Figura Matki Boskiej sprowadzona z Fatimy. Młodzi często decydują się na ślub właśnie w tej katedrze. W latach 1847-1850 wybudowany został w Ełku Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wnętrze kościoła zdobią witraże ze scenami z życia Jezusa, ołtarz główny z 1959 roku oraz cztery ołtarze boczne. Kościół posiada także wieżę, z której odgrywany jest hejnał. Do innych, pięknych kościołów w tym mieście należą między innymi: Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów, Kościół Opatrzności Bożej, Kościół p.w. Ducha Świętego, czy Kościół pod wezwaniem Tomasza Apostoła.

Bez względu na to, czy pochodzicie z dużego miasta czy z niewielkiej wsi, zawsze bierzcie pod uwagę również inne parafie w okolicy. Być może to właśnie w sąsiedztwie znajdziecie idealny kościół na Wasz ślub.

Dekoracje ślubne

Jeśli już zdecydujecie się na konkretną świątynię, warto zastanowić się także nad jej dekoracją. Wiąże się to jednak z pewnymi formalnościami i kosztami. Kluczową sprawą jest uzyskanie zgody proboszcza parafii, w której odbędzie się Wasza ceremonia. Dopiero po jej otrzymaniu, można przystąpić do działania. Możecie zdecydować się na samodzielny wystrój lub zaangażować w pracę najbliższych przyjaciół i rodzinę. Istnieje także możliwość skorzystania z usług firmy, zajmującej się tym profesjonalnie. Wiąże się to z większymi kosztami, lecz pozwala zaoszczędzić sporo Waszego cennego czasu, niezbędnego do załatwienia wielu innych przedślubnych przygotowań. Ponadto, korzystając z usług fachowców, możecie być pewni, iż otrzymacie pożądany efekt. Obecnie istnieje wiele firm, specjalizujących się tej branży.

Dekoracja kościoła

Dodatkowa dekoracja i wystrój kościoła, z pewnością nadadzą Waszej ceremonii szczególnej oprawy i podkreślą podniosłość tej ważnej chwili. Wiązanki i kompozycje kwiatowe, lampiony, czy też ozdobne tiule, zdobić mogą nie tylko ołtarz główny, ale i ołtarze boczne oraz ławki wzdłuż kościoła, natomiast ozdobne pokrowce w sposób szczególny wyróżnią krzesła Pary Młodej. Jeśli pragniecie, aby w tym szczególnym dniu wszystko wyglądało pięknie i doniośle, lecz koszty z tym związane są dla Was zbyt wysokie, możecie temu zaradzić - warto zdobyć od księdza numery telefonów par, które pobiorą się tego samego dnia w wybranym przez Was kościele. Zaproponujcie innym parom podzielenie się kosztami dekoracji ślubnych. Takie rozwiązanie z pewnością będzie zadowalające dla wszystkich.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top