Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Piękny kościół w dniu ślubu

Piękny kościół w dniu ślubu
Wybór i dekoracja kościół na ślub, to jedna z ważniejszych rzeczy, związana z organizacją ślubu i wesela. Trzeba jednak poświęcić swój czas już dużo wcześniej, aby sprawnie wszystko zorganizować. Efekty jednak będą wyjątkowe.

Zazwyczaj ślub odbywa się w parafii Panny Młodej. W Ełku znajduje się jednak kilka pięknych i zabytkowych kościołów, w których może odbyć się Wasza ceremonia ślubna, dlatego warto zastanowić się dokładnie nad jego wyborem. Jednym z pięknych i zabytkowych budowli jest Katedra św. Wojciecha, która została wybudowana w 1893 roku w stylu neogotyckim. Świątynia posiada częściowo gotyckie wyposażenie, które pochodzi z innych kościołów. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługuje Figura Matki Boskiej sprowadzona z Fatimy.
 

Inne kościoły w Ełku

W latach 1847-1850 wybudowany został w Ełku Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wnętrze kościoła zdobią witraże ze scenami z życia Jezusa, ołtarz główny z 1959 roku oraz cztery ołtarze boczne. Kościół posiada także wieżę, z której odgrywany jest hejnał. Do innych, pięknych kościołów w tym mieście zaliczamy też między innymi Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów, Kościół Opatrzności Bożej, Kościół p.w. Ducha Świętego, czy Kościół pod wezwaniem Tomasza Apostoła.
 

Czy dekorować kościół?

Jeśli już zdecydujecie się na konkretną świątynię, to warto zastanowić się także nad jej dekoracją. Wiąże się to jednak z pewnymi formalnościami i kosztami. Kluczową sprawą jest uzyskanie zgody proboszcza parafii, w której odbędzie się Wasza ceremonia. Dopiero po jej otrzymaniu, można przystąpić do działania. Możecie zdecydować się na samodzielny wystrój, lub też zaangażować w pracę najbliższych przyjaciół i rodzinę. Istnieje jednak możliwość skorzystania z usług firmy, zajmującej się tym profesjonalnie. Wiąże się to z większymi kosztami, lecz pozwala zaoszczędzić Waszego cennego czasu, niezbędnego do załatwienia wielu innych przedślubnych przygotowań. Ponadto, korzystając z usług fachowców, możecie być pewni, iż otrzymacie pożądany efekt. Obecnie istnieje wiele firm, specjalizujących się tej branży.
 

Czym udekorować ?

Dodatkowa dekoracja i wystrój kościoła, z pewnością nadadzą Waszej ceremonii szczególnej oprawy i podkreślą podniosłość tej ważnej chwili. Wiązanki i kompozycje kwiatowe, lampiony, czy też ozdobne tiule zdobić mogą nie tylko ołtarz główny, ale i ołtarze boczne oraz ławki wzdłuż kościoła, natomiast ozdobne pokrowce w sposób szczególny wyróżnią krzesła pary młodej. Jeśli pragniecie, aby w tym szczególnym dniu wszystko wyglądało pięknie i doniośle, lecz koszty z tym związane są dla Was zbyt wysokie, to możecie temu zaradzić. Warto zdobyć od księdza numery telefonu par, które mają swój ślub w tym samym dniu i kościele co Wy i zaproponować im podział płatności. Takie rozwiązanie z pewnością zadowoli wszystkich.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top