Piękne kościoły w Zamościu

Piękne kościoły w Zamościu
Wybór kościoła na ślub odgrywa bardzo ważną rolę podczas całych przedślubnych przygotowań. Należy już wcześniej zastanowić się, gdzie może odbyć się Wasza ceremonia ślubna. Można wybierać spośród kościołów w Zamościu, które są bardzo różne.

Zamość to wspaniałe miasto, pełne wielu zabytków, w tym zabytkowych świątyń. Jedną z nich jest Kościół św. Mikołaja, powstały w latach 1618-1631. Jest to dawna cerkiew pobazyliańska, obecnie renesansowo-barokowy kościół wzniesiony w XVII wieku, który mieści się w południowo-wschodniej części Starego Miasta. Świątynia nie posiada zbyt wielkiego wnętrza, lecz ma ono cenny wygląd i wyposażenie. Na uwagę zasługują tutaj późnorenesansowy portal z rozetami oraz barokowa kropielnica z czarnego marmuru, a także chór muzyczny z 16-głosowymi organami. Kościół posiada również wieżę z dzwonami, pochodzącymi z XX stulecia. Znajdujący się tutaj granitowy ołtarz oraz dębowe ławki nadadzą Waszej ceremonii niezwykłego uroku.
 

Inne piękne kościoły w mieście

W Zamościu mieści się także Kościół franciszkanów pw. Zwiastowania NMP, który jest barokowym kościołem franciszkańskim i najstarszym kościołem w Starym Mieście w Zamościu. Wzniesiono go w połowie XVII wieku. Szczególnym miejscem jest także Katedra Zmartwychwstania Pańskiego, gdzie w monumentalnych nawach znajduje się 9 kaplic. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługuje dzwonnica katedralna, która posiada trzy zabytkowe dzwony, bijące w chwilach najważniejszych zarówno dla kościoła, jak i dla miasta. Obok znajduje się barokowa wieża, która powstała w latach 1760-1775, a jej wysokość wynosi 47 metrów. Stanowi ona wyjątkowy punkt widokowy na panoramę miasta oraz jego okolic.
 

Obiekty z ciekawą historią

W latach 1618-31 w Zamościu powstał Kościół św. Mikołaja. Wyróżnia się on, dobudowaną pod koniec XVII wieku wieżą, która niegdyś służyła jako punkt obserwacyjny i strzelnica, a od 1917 roku służy katolikom. Kościół św. Katarzyny jest dawnym kościołem klasztornym reformatów. Powstał w latach 1680-86, a w 1926 roku całkowicie go przebudowano i dostosowano do celów kultu. Świątynia wraz z wyposażeniem oraz drzewostanem w obrębie niewielkiego cmentarza jest wyjątkowym zabytkiem i miejscem nadającym uroku każdej, odbywającej się tutaj ceremonii.

Polecane artykuły

Śluby z roku na rok coraz piękniejsze Śluby z roku na rok coraz piękniejsze
O ślubach można mówić naprawdę dużo. Jest to temat niezwykle szeroki, głównie za sprawą ogromnej różnorodności różnego rodzaju ślubnych zwyczajów. Poza tym, można zauważyć trend, według którego każde organizowane wesele jest z roku na rok oraz bardzi...
Czytaj więcej
Kluczowe ogniwa ślubu i wesela Kluczowe ogniwa ślubu i wesela
Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie dla dwojga zakochanych ludzi. Każdy element układanki związanej z tym niezwykłym wydarzeniem jest ważny. W tak niezwykłym dniu dla pary narzeczeńskiej, jakim jest ślub, chcielibyśmy zapamiętać każdy, na...
Czytaj więcej
Plan działania przed ślubem Plan działania przed ślubem
Organizacja ślubu i wesela to okres kiedy jest wiele załatwień, nakładów finansowych oraz poświęcenia czasu. Dobrze jest zaplanować swój budżet ślubny, by wiedzieć na ile sobie można pozwolić podczas planowania.
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top