Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Pamiątka żarliwej miłości

Pamiątka żarliwej miłości
Dnia swojego ślubu nie sposób zapomnieć po latach. Często jednak nachodzi nas ochota by wpatrywać się w fotografię uwieczniające nasze momenty szczęścia. Chcemy także, by fotografie ślubne były pamiątką nie tylko dla nas, ale i dla potomnych.

W związku z powyższym warto zatroszczyć się o to, by wykonujący zdjęcia w tym ważnym dniu był profesjonalistą w każdym calu. Nasz portal pomoże Państwu dokonać najlepszego wyboru fachowca, a także wskaże kilka miejsc w Waszym mieście gdzie można urządzić sesje plenerowe.


Za ile fotograf ślubny??

Wybierając fotografa na nasz ślub po pierwsze powinniśmy zastanowić się jaką kwotę chcemy przeznaczyć na ten cel. Jak wiadomo jakość na ogół idzie w parze z ceną i nie inaczej jest w tym przypadku. Należy też sobie odpowiedzieć na pytanie co dokładnie nas interesuje i ilu chcemy mieć fotografów. Jeżeli zdecydujemy się na sesję plenerową to warto zadbać o to, żebyśmy mieli do czynienia ze specjalistą w tym względzie. Dobrego fotografa plenerowego charakteryzuje szeroka wyobraźnia, elastyczność i umiejętność doboru ciekawej przestrzeni, uprzednio skonsultowanej z Młodą Parą.


Bez porównania z sesją studyjną

Warto dodać, że plener ma dużą przewagę nad sesją w studio, bowiem na otwartej przestrzeni jest więcej miejsca na improwizację i spontaniczność. Te miejsca, w które się udajemy są związane często z naszym pierwszym pocałunkiem bądź wyznaniem miłosnym. Tak więc w fotografii na otwartej przestrzeni liczy się nie tylko profesjonalizm wykonującego zdjęcia, ale i kreatywność połączona ze szczyptą sentymentu.


Pomysłyna plener w Żyrardowie

Bardzo intrygująco powinien wyglądać plener w Żyrardowie. Miasto to jest żywym skansenem dziewiętnastowiecznej osady fabrycznej. Największa atrakcją wśród tych leciwych budowli jest Kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. Ów obiekt jest pomniejszoną, wierną kopią katedry w Kolonii i wygląda wprost imponująco. Kościół ten mógłby stanowić znakomite tło dla sesji. Jeśli towarzystwo zminiaturyzowanej katedry byłoby niesatysfakcjonujące, to każdego malkontenta powinna zadowolić sceneria parku krajobrazowego im. Karola Dittricha. To typowy park angielski, który emanuje urokiem o każdej porze roku i dnia. Drzewostan jest wyjątkowo urozmaicony, co powoduje, że miejsce to jest efektowne szczególnie w okresie jesieni. W parku znajduje się także pałacyk Dittricha, a cały teren przecina maleńka rzeczka.


Wiele innych atrakcyjnych miejsc

W tej miejscowości, leżącej w zachodniej części województwa mazowieckiego znajduje się wiele innych przestrzeni, które mogą być wykorzystane za tło fotografii ślubnych. Atrakcyjny pod tym względem jest rejon dworca kolejowego. Sam budynek dworca prezentuje się nader efektownie, a nieopodal jego znajduje się też wieża ciśnień z 1922 roku. Warto również wyjść na ulice miasta, na których nadal panuje fabryczny klimat wieku dziewiętnastego. Szczególnie frapująco prezentuje się jednolita czerwień cegieł, która idealnie wypełniłaby symbolikę rozgrzanego uczucia, jakim darzą się bohaterowie ślubnych zdjęć.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top