Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Oszczędzać, czy nie oszczędzać? Oto jest pytanie!

Oszczędzać, czy nie oszczędzać? Oto jest pytanie!
Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenia w życiu niejednego z nas. Chcielibyśmy aby te ceremonie były dopieszczone w każdym szczególe. W ten sposób uzyskuje się niesamowitą pamiątkę ślubną, która będzie ważna przez wiele lat.

Ważną część tego przedsięwzięcia stanowi zatrudnienie dobrego fotografa. To właśnie jego praca zapewni nam po długich latach chwile wzruszenia, gdy będziemy dzielili się wspomnieniami z tego wydarzenia z naszymi bliskimi.


Dokonanie dobrego wyboru usługodawcy

Wybór fotografa na ślub to tylko na pozór łatwe do wykonania zadanie. Na początku zmagań z tym wyzwaniem powinniśmy sprecyzować, czego oczekujemy od fachowca z tej branży i jak duże pieniądze zamierzamy przeznaczyć na ten cel. Młode Pary często zakładają, że w czasach tak rozwiniętej elektroniki, o dobre zdjęcia może pokusić się nawet ktoś, kto pierwszy raz w ręku ma aparat fotograficzny. Dlatego narzeczeni często rezygnują z usług osoby kompetentnej na rzecz sąsiada, który akurat ma w swoim biurku aparat cyfrowy i wolny weekend. Prawdopodobieństwo, że jego zdjęcia będą dobrej jakości istnieją, ale są nikłe. Pomijając fachowość „sąsiada” - prosząc o taką przysługę znajomego lub kogoś z rodziny, odbieramy takiej osobie dobra zabawę, jakiej mógłby zaznać na weselu. Efekt działań laika może okazać się spektakularna katastrofą. Po fakcie okaże się, że nasze zdjęcia są fatalnie skadrowane, głowy "odcięte", niedoświetlone i brak na nich tak kluczowych chwil jak choćby oczepiny.


Nie wybierać amatorów!

Czy warto więc powziąć takie ryzyko? Wydaje się, że odpowiedź brzmi - "nie". Na rynku fotografii ślubnej panuje duże rywalizacja. Zadania dokumentowania ślubu i wesela podejmuje się wielu nowicjuszy, którzy szukają łatwego zarobku i za swoje usługi żądają niewielkich pieniędzy, np. 400-700 zł. Oczywiście możemy natknąć się na początkującego pasjonata, który za niewielkie pieniądze wykona w pełni profesjonalne zdjęcia. Jeżeli jednak chcemy mieć pewność, że nasze zdjęcia ślubne będą niezapomnianą pamiątką, której nie będziemy musieli się wstydzić, to trzeba w fotografa zainwestować co najmniej 1,5 tys. zł.


Urozmaicona sesja plenerowa w Tucznie

Warto też pokusić się zdjęcia plenerowe, które tylko nieznaczni podwyższą koszt usługi. Efekty takiej sesji często nadają albumom ślubnym oryginalności. Ważnym czynnikiem wpływającym na powodzenie tych zdjęć jest dobór odpowiedniego miejsca ich wykonania. Ciekawych zakątków na wykonanie kilku ciekawych ujęć nie brakuje w Tucznie. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się Zamek Wedlów, który położony jest w malowniczym przesmyku pomiędzy jeziorem Zamkowym a Tuczno. Najstarsza część zamku została wzniesiona już w 1339 r. Nieopodal znajduje się dom "Kuria" z XVIII wieku. Na uwagę obiektywu aparatu fotograficznego zasługują też gotycki kościół Wniebowzięcia NMP z XV w. i kompleks umocnień Wału Pomorskiego.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top