Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Oryginalna sesja ślubna

Oryginalna sesja ślubna
Zdjęcia ślubne to niełatwy kawałek chleba. Warto postarać się aby te zdjęcia były oryginalne, inne niż fotografie pozostałych par. Tylko sesja plenerowa może oddać radość emanującą z Młodej Pary. Fotografie te stanowią najcenniejszą pamiątkę w naszych domach i częściej powracamy do tych zdjęć niż do innych.

Dzisiejsze Pary Młode poszukują czegoś więcej niż reportażowych form ujmowania ich ślubu i wesela. Zdjęcia wykonane na pamiątkę tego wydarzenia powinny być oryginalne i niepowtarzalne. Takie cechy naszym fotografiom może nadać tylko najwyższej klasy specjalista, który uchwyci ulotną chwilę, gest, spojrzenie - nieuchwytną dla zwykłego rzemieślnika. Do tego trzeba mieć wrodzoną intuicje, powszechnie zwaną również talentem. Paradoksalnie, takim zdjęciom sprzyjają otoczenia surowe, nie do końca pasujące do konwencji ślubu. Opuszczone kamienice, niezbyt zadbane ulice miasta czy nawet nieczynne hale fabryczne mogą być ciekawą przestrzenią zdjęć ślubnych. Niezwykłości dodaje nie tylko sceneria, ale i późniejsza obróbka. Takie zdjęcia dobrze rozumieją się z kolorem sepii bądź czerni i bieli.


Wkład własny w sesję

Duże znaczenie ma także nasz wkład w te zdjęcia. To przecież głównie od nas zależy jaką scenerię sobie obierzemy i jak w czasie sesji będziemy się zachowywać. Najlepiej dobrać sobie takie miejsce, które pozwoli nam czuć się swobodnie i naturalnie. Wszelakie napięcia natychmiast wychwyci obiektyw aparatu. Jeśli chcemy aby nasze zdjęcia były także kolorowe, sielankowe i mniej skrępowane w schematy, to możemy wymyślić coś weselszego, spontanicznego. Za pomocą rekwizytów można urządzić jakąś interesującą scenkę rodzajowa, np. wsiąść w traktor rolnika, skoczyć na bungie albo zanurkować w okolicznym jeziorze, nie zważając na ślubną garderobę.


Jakie zdjęcia są najważniejsze?

Oczywiście, w każdym albumie ślubnym nie może zabraknąć ujęć stricte reportażowych. Dobry fotograf powinien zarówno umiejętnie uchwycić te sceny pełne ekspresji i spontaniczności, jak i te, które stanowią o obrzędach ślubnych i weselnych. Zdjęcia ślubne powinny obejmować przygotowania do ceremonii, zaślubiny i większość obyczajów weselnych. Jak wynika z powyższych twierdzeń, fotograf ślubny powinien być zarówno solidnym wyrobnikiem, ale jednocześnie artystą, którego może ponieść bezkresna fantazja.


Wodna sceneria

Ciekawych miejsc dla wykonania kilku plenerowych ujęć nie brakuje w mieście Gościno. Nieopodal miasteczka znajduje się jezioro o tej samej nazwie a także rzeka Parsęta, których brzegi mogą stać się tłem naszych zdjęć ślubnych. O sesję w wodnej scenerii można pokusić się także na nadbałtyckiej plaży oddalonej od miasta o zaledwie 20 km. Ulice Gościna skrywają zaś wiele zabytków architektury. Lokalną perełką jest XIX-wieczny kościół pw. Andrzeja Boboli. Warto też zwrócić uwagę na szachulcowe budynki w mieście, które kuszą swym urokiem obiektyw aparatu fotograficznego.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top