Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Odważne ujęcia podczas sesji ślubnej

Odważne ujęcia podczas sesji ślubnej
Sesja plenerowa to bardzo popularna gałąź ślubnej mody fotograficznej. Pomysły fotografów i Par Młodych są coraz bardziej wymyślne. Plener to doskonała zabawa dla młodych małżonków, a także duże pole manewru dla fotografa. O powodzeniu tych zdjęć decyduje zmysł artystyczny fotografa, a także otwarcie Pary Młodej na niekonwencjonalne pomysły.

Klasowi fotografowie powinni sprawdzić się w każdym rodzaju zdjęć. Właściwie udokumentują wszystkie kluczowe zdarzenia, sprawdzą się też w trudnych technicznie zdjęciach studyjnych, a i odnajdą pomysły na ciekawy plener. Przed zaangażowaniem fotografa na nasz ślub, warto przeanalizować jego wcześniejsze dokonania właśnie z pleneru. Możemy Państwa zapewnić, że po latach właśnie zdjęcia z tej sesji, będą wzbudzały na naszych twarzach najwięcej uśmiechu. Dlatego też warto zadbać, aby zdjęcia plenerowe wykonał ktoś z polotem i niebanalnymi pomysłami.


Sesja ślubna, a jej termin

Nie tylko wykonujący zdjęcia jest kluczowym czynnikiem dającym pewność udanej sesji plenerowej. Wiele zależy od Pary Młodej. Ta nie powinna decydować się na odbyciu pleneru w dniu ślubu. Taka decyzja powinna być ostatecznością, bowiem dzień ten obfituje w stresogenne sytuacje i po co jeszcze przyprawiać się o ten związany z pośpiesznie wykonaną sesją. Dużym afrontem wobec gości, byłoby opuszczenie ich na dłuższą chwilę. Ponadto głowilibyśmy się czy garderoba nie wybrudzi się za nad to albo czy garnitur Pana Młodego nie będzie zbyt wygnieciony. To zupełnie niepotrzebne problemy i ograniczenia, które z pewnością nie sprzyjają swobodzie w czasie zdjęć. Takie zachowanie natychmiast wychwyci czuły obiektyw aparatu i zdjęcia takie okażą się klęską. Ponadto inny termin pozwala nam na odwiedzenie kilku ciekawych miejsc, a nie tylko jednego i to najlepiej leżącego blisko sali biesiadnej. Taki wybór pozwala też na zmianę terminu sesji gdy niedogodna aura uniemożliwia plener.


Dobra - miejsce dla par młodych

Wiele ciekawych miejsc dla wykonania plenerowych zdjęć nie brakuje w Dobrej. Najciekawszym obiektem miasteczka są ruiny zamku von Dewitzów. Budowa zamku zakończyła się w 1295 r. Dziś o niegdysiejszej sławie tego zamku świadczą ściany budowli, które dają namiastkę dawnej wielkości tego miejsca. Inną cenną historycznie budowlą jest kościół św. Klary wzniesiony w pierwszej połowie XV wieku. Intrygująco prezentuje się także siedziba restauracji „Taber”, która mieści się w najstarszym budynku mieszkalnym w mieści. Wzniesiono go w XVI wieku. Także sąsiedni dom ryglowy przy ulicy Kościuszki 3 prezentuje się okazale. Warto zwrócić tez uwagę na miejscowy park dworski i stację kolejki wąskotorowej.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top