Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Odpowiedni makijaż dla panny młodej

Odpowiedni makijaż dla panny młodej
Niezmiernie ważny dla każdej kobiety przygotowującej się do ślubu, jest makijaż. Zanim jednak nadejdzie twój wielki dzień, musisz zastanowić się nad kilkoma sprawami. Znalezienie specjalisty w tym zakresie jest sprawą, której nie można zaniedbać.

Polecamy poszukanie kogoś, kto zajmuje się tym na co dzień. Taka osoba będzie potrafiła dobrać odpowiedni make-up do twojego typu urody, rodzaju cery, itp. Warto jednak zwrócić uwagę na doświadczenie, jakim może pochwalić się taka osoba. Makijażystek bowiem nie brakuje, ale nie każda pomaluje nas tak, że będziemy zadowolone z efektu. Jeśli nie masz zaufanej i sprawdzonej makijażystki, możesz popytać o kogoś takiego koleżanki albo poszukać informacji na forach internetowych.
 

Po pierwsze: własnoręcznie lub u kosmetyczki?

Czy ślubny makijaż można wykonać własnoręcznie? Jeśli malujesz się na co dzień i masz wprawę – oczywiście. Musisz jednak wziąć pod uwagę fakt, że taki makijaż musi utrzymać się od godzin popołudniowych do rana dnia następnego. Trzeba zatem koniecznie użyć bardzo dobrych (co niestety oznacza także – drogich) kosmetyków. Wiadomo, że później będziesz mogła je wykorzystać, jednak musisz liczyć się z jednorazowym, dość dużym wydatkiem. Może się zatem okazać, że za wykonanie profesjonalnego makijażu zapłacisz mniej. Weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz – na pewno będziesz się stresować, a drżącą dłonią trudno wykonać dobry makijaż. Decyzja jednak należy do ciebie.
 

Po drugie: kolorystyka.

Wiele zależy zarówno od twojego typu urody, jak i upodobań. Ostatnio panuje moda na kolorowe makijaże. Kolor cieni do powiek można dopasować np. do bukietu panny młodej albo do jakichś innych elementów – np. szarfy, którą przewiązana jest suknia ślubna, butów, ozdoby wpiętej we włosy, itp. Bardzo modne są ostatnio ciemne fiolety, w których ładnie wyglądają zwłaszcza brunetki. Blondynki często wybierają ciepłe, pastelowe barwy.
 

Po trzecie: próba.

Bez względu na to czy zdecydujesz się umalować sama, czy też skorzystasz z pomocy profesjonalistki, jakiś czas przed weselem warto wykonać makijaż próbny. Będzie wówczas możliwość dokonania jakichś zmian i podjęcia ostatecznej decyzji zanim wykonany zostanie ten „prawdziwy” make-up.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top