Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

O zdjęciach ślubnych z Nowej Soli

O zdjęciach ślubnych z Nowej Soli
Od dawna jedna kategoria zdjęć cieszy się specjalnym zainteresowaniem, a nawet można powiedzieć, że pewnego rodzaju kultem. Któż z nas bowiem nie widział wiszących na ścianach wielu domów fotografii ślubnych wykonywanych przed laty różną techniką.

Nowsze bywają już kolorowe, choć kolory z czasem nieco już wyblakły, inne natomiast są czarno białe, niekiedy „podkolorowane” przez „mistrza” fotografii z tamtych lat. Mimo, że nie są już „na czasie” właściciele nie pozbywają się ich i nie ukrywają w szafach, bo często te fotografie są jedynymi pamiątkami jedynego dnia w życiu, jakim jest ślub. Na szczęście dzisiaj, w dobie fotografii cyfrowej, wspaniałych materiałów i możliwości fachowców wykonujących współcześnie zdjęcia, każda para młoda ma ze swej uroczystości weselnej wiele zdjęć lepszej lub gorszej jakości.


Zdjęcia ślubne muszą być wysokiej klasy

Mało kto, wzorem naszych dziadków i babć, wiesza swoje duże zdjęcie ślubne na ścianach dzisiejszych domów i mieszkań. Najczęściej eksponujemy je w mniejszych ramkach pośród innych zdjęć naszych najbliższych. Często jest to teraz także cyfrowa ramka wyświetlająca na swym ekranie setki zdjęć zapisanych na karcie pamięci. Niezależnie jak są one eksponowane, zawsze jednak powinny cieszyć oko i być po prostu wykonane bardzo dobrze. Wiele par młodych poza zdjęciami z uroczystości weselnych, pragnie mieć też osobiste zdjęcia wykonane w plenerze, podkreślające swoje usposobienie, czy temperament.


Miejsca atrakcyjne na sesję

W Nowej Soli, mieście leżącym na Odrą jest niewątpliwie wiele ciekawych miejsc mogących być wspaniałym tłem weselnego pleneru. Wiele par ma swoje ulubione, „osobiste” miejsca, do których można wrócić z fotografem i zatrzymać je na zdjęciach już będąc „We Dwoje”. Takie ujęcia będą miały szczególną wartość po latach, gdy miejsca te znikną lub zmienią całkiem swoje otoczenie, a zachowane w albumach przywołają łatwo obrazy sprzed lat.


Radosne zdjęcia

Bardzo radosne zdjęcia mogą być efektem wizyty w Parku Krasnali przy Al. Wolności. W Nowej Soli, słynącej od lat z produkcji figurek krasnali i innych bajkowych postaci, będzie najłatwiej znaleźć takie bogactwo różnych kolorowych stworków ,które mogą być naturalnym, radosnym tłem szczęśliwej pary młodej. Wyeksponowane wśród zieleni parku figurki spodobają się dzieciom oraz dorosłym, tym bardziej, że niektóre z nich mają po kilka metrów wysokości Ciekawostką mogą być zdjęcia z nowosolskiej Alei Gwiazd w porcie, gdzie pierwsze odciski swych dłoni zostawili pochodzący z miasta wokalista Krzysztof Kiljański i słynny bramkarz FC Porto Józef Młynarczyk i wiele innych znanych osób. Nowosolski port, wraz mostem, z którego roztacza się widok malowniczej panoramy nadbrzeża rzeki jest jedną z piękniejszych atrakcji miasta i może ibyć doskonałym tłem pleneru fotograficznego.


Inne propozycje w tym zakresie

Interesujące zdjęcia mogą powstać nad malowniczymi zakątkami Odry, które potrafią być ciekawym miejscem zdjęć w każdej porze roku oraz niesamowitym, stalowym moście kolejowym nad rzeką. Fantastycznym plenerem niewątpliwie będą ruiny Zamku w Siedlisku nieopodal Nowej Soli. Piękny zamek, który przetrwał wojnę, został podpalony przez żołnierzy radzieckich w kwietniu 1945 roku. Przez lata jego ruiny były pod opieką Zielonogórskich Harcerzy, którzy włożyli wiele pracy w jego odgruzowanie. Ruiny zamku są od 2003 roku w rękach prywatnych i obecnie trwają tam prace mające na celu odbudowę tego wspaniałego zabytku.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top