Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Nowa, czy używana? Wybierz idealną suknię ślubną

Nowa, czy używana? Wybierz idealną suknię ślubną
"Ten dzień" powinien być idealny, a ważnym jego elementem jest suknia ślubna. To, jak panna młoda wygląda, jest kluczowe, dlatego warto dokładnie przemyśleć zakup sukni ślubnej. Lepiej wybrać nową, czy sprawdzi się też używana?

Podczas tego wyjątkowego dnia, każda panna młoda chce wyglądać zachwycająco, dlatego tyle uwagi kieruje się w stronę odpowiedniej sukni ślubnej. Najważniejsze jest to, jak wygląda, ale często duże znaczenie odgrywa także cena. Lepiej wydać fortunę na nową, czy może zdecydować się na używaną?
 

Suknia musi być dopasowana

Suknia ślubna w pierwszej kolejności powinna być wygodna oraz dopasowana do sylwetki panny młodej i stylu wesela. Panna młoda musi dobrze się w niej czuć i musi być pewna, że dobrze wygląda. Czy w takim razie suknia musi być nowa, szyta na miarę, czy można spełnić te wszystkie warunki, kupując używaną? Co zrobić, gdy budżet nie pozwala na zakup sukni z salonu? O zaletach i wadach nowych i używanych sukien ślubnych piszemy poniżej.
 

Nowa suknia ślubna – spory wydatek na jedną noc?

Zdecydowana większość panien młodych decyduje się na nową suknię ślubną. Uważają, że tak wyjątkowy dzień zasługuje na wyjątkową oprawę, a suknia ślubna jest przecież jednym z jego najważniejszych elementów. Rzeczywiście, zakup nowej sukni ślubnej sprawia, że czujemy się bardziej wyjątkowo, niż w przypadku używanej, którą ktoś wcześniej nosił na swoim ślubie, a poza tym, mamy pewność, że jest idealnie do nas dobrana, szczególnie jeśli decydujemy się na jej uszycie. Są też także minusy takiej decyzji, przede wszystkim cena. Nowe suknie mogą być bardzo drogie, ceny tych z popularnych kolekcji dochodzą do 4 -5 tysięcy złotych za samą suknię, bez dodatków takich jak welon, czy buty. W dodatku ten zakup wykorzystamy tylko w dniu ślubu i może dodatkowo w dniu sesji ślubnej, potem suknię musimy schować do szafy. Można ją również sprzedać, ale zwykle ze znaczną stratą wartości, minimum 50%.

 


Używana suknia ślubna – tanio, ale nieładnie?

Największą zaletą zakupu używanej sukni ślubnej jest oczywiście cena. Czy zakupiona w komisie, czy bezpośrednio od innej panny młodej, może być naprawdę wielką oszczędnością w porównaniu z nową suknią. Wtedy myśl o użyciu jej tylko raz w życiu, nie spędza nam snu z powiek, a zaoszczędzone pieniądze można wydać lepiej, np. na podróż poślubną lub dodatkowe atrakcje w trakcie wesela. Mimo tych zalet wiele osób obawia się, że używana suknia ślubna nigdy nie będzie tak dobrze dopasowana, jak nowa, co sprawi, że panna młoda będzie wyglądać gorzej, niż miała na to nadzieję. Bardzo ważny jest też komfort psychiczny. Dla niektórych kobiet myśl, że inna osoba brała ślub w tej samej sukni, pozbawia je poczucia wyjątkowości, co może obniżyć zadowolenie z zakupu. Używana suknia to zatem rozwiązanie dla bardzo pragmatycznych osób, którym nie będzie to przeszkadzać.

 


Jak wybrać idealną suknię ślubną?

Nowa, czy używana suknia ślubna? Co jest lepsze? Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, wszystko zależy od charakteru i potrzeb konkretnej panny młodej. Osoby z mniejszym budżetem oraz bardziej pragmatyczne, którym przeszkadza wydawanie dużych pieniędzy na strój, który poza weselem nigdy więcej się nie przyda, powinny zdecydować się na suknię używaną, albo nawet na jej wypożyczenie. Natomiast osoby, którym zależy na wyjątkowości sukni i jej idealnym dopasowaniu, powinny zdecydować się na nową. W przeciwnym razie ich zadowolenie z zakupu może być znacznie mniejsze. Warto przy tym wspomnieć, że opcji na zakup sukni ślubnej jest znacznie więcej, choć czasem trzeba się natrudzić, aby znaleźć tę idealną. Osoby z małym budżetem marzące o nowej sukni, powinny poszukać takiej w komisach ślubnych, gdzie czasem można znaleźć końcówki serii projektantów z dużymi zniżkami. Podobny efekt może dać wybranie się na targi ślubne, gdzie można liczyć na spore zniżki.

 

 

Przy obecnej dostępności i poziomie usług ślubnych, znalezienie idealnej sukni wcale nie stanowi problemu. Czasem większą trudnością jest wybór z wielu odpowiadających nam opcji, dlatego warto poświęcić sporo czasu, aby decyzja, która zapadnie była właściwa, a nasza suknia zachwyciła wszystkich.

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top